До Швейцарії не дотягуємо: Україна на 79 місці серед найкращих країн для літніх людей
До максимально можливої тривалості життя людство таки майже наблизилося, а от подовжити його – може тільки боротьба з самим старінням. >>
Сходження Благодатного вогню у храмі Гробу Господнього досі не можуть пояснити з наукової точки зору.
Благодатний вогонь, який символізує нерукотворне світло Воскресіння Христового, зійшов у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі в суботу о 14:22 за київським часом.
Про це повідомляють світові ЗМІ.
Вогонь з'явився, як і в попередні роки, в Кувуклії – каплиці всередині храму Гробу Господнього, над кам'яним ложем, на якому покоїлося у Велику суботу поховане Тіло Христа.
Саме там за віковим ритуалом молиться про сходження Благодатного вогню православний Патріарх Єрусалимський Феофіл III. За давнім церемоніалом, перед входом в Кувуклію шати Патріарха і сама каплиця були ретельно оглянуті на предмет наявності будь-яких засобів для штучного отримання вогню.
Перед сходженням благодатного вогню Патріарх Феофіл III разом із духовенством, яке його супроводжувало, тричі Хресним ходом бійшов Кувуклію.
Усі свічки і світильники в храмі було заздалегідь погашено. Вогонь з'явився за молитвами про послання дива Патріарха Єрусалимського Феофіла III і тисяч паломників, які заповнили Великої суботи напередодні Великодня храм Гробу Господнього, площу перед ним і прилеглі вулиці.
Як тільки щорічно очікуване напередодні Великодня диво відбулося, Патріарх Єрусалимський передав вогонь віруючим, які запалили від неї зв'язки з 33 свічок - за віком Христа.
На службі присутні українські делегаціі УПЦ Київського Патріархату на чолі з митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом та УПЦ Московського Патріархату на чолі з митрополитом Бориспільським і Броварським Антонієм.
Близько 19:40 години вечора в суботу благодатний вогонь доставлять до Києва представники УПЦ Київського патріархату. Представники єпархій отримають його в залі офіційних делегацій аеропорту Бориспіль у терміналі "Д".
Представники УПЦ Московського патріархату роздадуть благодатний вогонь віриючим на площі перед Успенським собором на території Києво-Печерської Лаври близько 23:00.
Як відомо, Благодатний вогонь у перші хвилини сходження не обпалює. Впродовж усієї історії сходження Благодатного вогню, не зафіксовано жодних ексцесів обпалення ним чи виникнення пожеж.
Благодатний вогонь вважається символом благословення Божого роду людському.
Досі сходження Благодатного вогню не пояснено з наукової точки зору. Християни вірять у божественне походження вогню і в те, що він займається за молитвами паломників і православного патріарха. За переказами, якщо Благодатний вогонь не зійде, це стане жахливою ознакою для всього людства, а присутні в храмі загинуть.
До максимально можливої тривалості життя людство таки майже наблизилося, а от подовжити його – може тільки боротьба з самим старінням. >>
В Умані, що на Черкащині, відбувається незаконне будівництво готелю біля могили цадика Нахмана, що є важливим місцем паломництва для єврейської громади. >>
Унаслідок чергової російської ракетної атаки вранці 20 грудня в Києві пошкоджено унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел. >>
Служба безпеки зібрала масштабну доказову базу на чотирьох високопоставлених російських кліриків, які поширюють кремлівський режим на тимчасово окупованій частині території України. >>
У Фрпнції, в Соборі Паризької Богоматері, в неділю 8 грудня, пройшла перша після руйнівної пожежі 2019 року меса. >>
Британський міністр закордонних справ Девід Леммі заявив, що наразі простежується присутність Росії у багатьох війнах, які тривають у світі. >>