Підозрюваний у вбивствах трьох євромайданівців колишній «беркутівець» Віталій Гончаренко і ще троє його колег з харківського «Беркуту» - Олександр Костюк, Владислав Мастега і Артем Войлоков втекли до Росії.
Зокрема, Гончаренко зміг втекти невдовзі після того, як його звільнив з-під варти Апеляційний суд Києва 6 квітня.
Про це четверо втікачів заявили у відеозверненні на каналі в Youtube, яке записали нібито на території Росії і оприлюднили у п’ятницю.
На відеозаписі колишні офіцери харківського батальону «Беркут» Олександр Костюк, Владислав Мастега, Артем Войлоков і Віталій Гончаренко прочитали розписаний по ролях текст, заявивши, що у 2013-2014 роках вони "виконували свій конституційний обов'язок".
Вони також поскаржились на переслідування з боку влади, а також заявили, що "знаходитися в Україні їм стало просто небезпечно".
Водночас, адвокат чотирьох «беркутівців» Валентин Рибін повідомив пресі, що усі вони «сіли на автобус і поїхали до Росії» ще 13 квітня.
За його словами, запобіжний захід був лише в Гончаренка – його зобов’язали з’являтися на першу вимогу суду. Тоді як в Костюка запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання закінчився ще в березні, а Войлоков і Мастега перебували під домашнім арештом, але 13 квітня термін домашнього арешту закінчився.
“Не втекли, оскільки не були під запобіжними заходами, а виїхали в безпечне місце”, – наполягає адвокат Рибін.
Зауважимо, що Віталія Гончаренка та ще одного «беркутівця» Олександра Бєлова підозрюють у вбивстві трьох євромайданівців 18 лютого 2014 у Кріпосному провулку.
Гончаренка разом з ще трьома «беркутівцями» затримали в червні 2016 року в Харкові. Усі четверо на момент затримання працювали у поліції. Двох із затриманих підозрюють у тому, що вони скинули з колонади на вулиці Грушевського 20 січня 2014 року двох мітингувальників.
Після затримання Гончаренко перебував під вартою у столичному СІЗО №13. Але 6 квітня Апеляційний суд Києва ухвалив рішення звільнити його з-під варти під особисте зобов'язання.
Крім того, у статусі підозрюваного Гончаренко перебуває у справі нападу на журналістів Анастасію Станко і Костянтина Реуцького на пісочинському блок-пості у 2015 році. Саме під час цього нападу, кажуть журналісти, “беркутівці” зробили відому заяву про те, що їм “нічого не було за Майдан, і тут також не буде нічого”.
Цей страшний злочин підірвав здоровʼя Ющенка, перший рік його президентства був пеклом, з постійними лікарнями і десятками операцій. Але він вистояв, зробив все, для усвідомлення суспільством трагедії Голодомору, відстоював проєвропейський вектор розвитку країни >>
Закриття проток Босфор і Дарданелли Туреччиною завадило агресору використовувати свою перевагу на морі для захоплення Одеси, Миколаєва та інших територій. >>