Науковці завершили розкопки виявленого під час технологічних робіт на газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород» поселення Черняхівської культури поблизу с. Попівка Липовецького району Вінницької області.
Про це повідомив заступник директора Рятівної археологічної служби Інституту археології НАНУ Тарас Милян, передає «Укрінформ» в середу.
«Археологічні пам’ятки було виявлено під час ремонтних робіт на газопроводі «Уренгой-Помари-Ужгород». Відповідно до закону, земляні роботи могли бути продовжені тільки тоді, коли місця обстежать археологи. За сприяння «Укртрансгазу» ми провели розкопки і виявили поселення Черняхівської культури і нашарування бронзового періоду та трипільської культури», - повідомив пан Милян.
За його словами, під час розкопок археологи, окрім поселення часів Черняхівської культури, знайшли рештки посуду трипільської доби, а також металевий ніж та пряжки, залишки ткацького верстата, бронзову застібку для одягу III-IV ст. н. е., ремінні та взуттєві пряжки й монети часів Римської імперії.
Неподалік від залишків поселення знайдено місце поховання часів Черняхівської культури - 21 могилу, де здебільшого були поховані жінки і діти.
Знахідки вилучено і направлено для вивчення до Інституту археології НАНУ та львівського підрозділу Рятівної археологічної служби. Потім експонати передадуть до Вінницького обласного краєзнавчого музею.