Верховний Суд узаконив руйнування садиби Зеленських у Києві, фото
Верховний суд визнав законним руйнування в Києві історичної садиби Зеленських. >>
мітинг в Сімферополі 26 лютого 2014 року (Радіо Свобода)
Покази Аксьонова суперечать речовим доказам, які були розглянуті судом раніше, інформує КримSOS.
Сьогодні, 31 січня, в Верховному суді Криму так званий голова Сергій Аксьонов дав свідчення у «справі Чийгоза» в якості свідка від обвинувачення.
За словами адвоката Миколи Полозова, призначений Кремлем глава Криму не зміг повідомити нічого конкретного про роль заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза в організації масових заворушень на мітингу 26 лютого 2014 року.
«В цілому свідчення Аксьонова суперечать речовим доказам, які були розглянуті судом раніше, і не підтверджують обвинувачення висунуте Чийгозу в організації масових заворушень», - заявив Полозов.
У суді Аксьонов сказав, що йому не відомо, як саме дії Чийгоза вплинули на застосування сили мітингувальниками у їх спробі увірватися в будівлю. Він бачив тільки, як Чийгоз говорив щось в мегафон, звертаючись до учасників мітингу. Аксьонов зазначив, що він не зрозумів, чи заспокоював Чийгоз мітингувальників, адже він звертався до них кримськотатарською мовою
Також він заявив, що на мітингу Меджлісу була присутня велика кількість українських націоналістів, оскільки бачив «кілька десятків червоно-чорних прапорів», а також що там був якийсь Сергій, який, на його думку, керував цими націоналістами, був «емісаром Кошулинського», а також «впливав на Чубарова і Чийгоза».
За словами Полозова, зі свідчень Аксьонова випливає, що саме цей невідомий є організатором народного ополчення, і що Аксьонову було відомо про намір Меджлісу провести мітинг.
Також Аксьонов повідомив, що напередодні в офісі партії «Русское единство» було проведено нараду з командирами народного ополчення і прийнято рішення привести своїх бійців, щоб протидіяти проведенню мітингу Меджлісу. За свідченнями Аксьонова, народне ополчення налічувало близько 6000 людей.
Захист Чийгоза попросив суд показати відеоматеріали, на яких видно, що Аксьонов діє як провокатор і розмовляє з іншими свідками звинувачення, але суддя відмовив.
Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 роки за участь в мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Судові засідання стосовно Чийгоза суд проводить у рамках «Справи 26 лютого».
Верховний суд визнав законним руйнування в Києві історичної садиби Зеленських. >>
На мисі Фіолент у тимчасово окупованому Криму російські окупанти розмістили системи протиповітряної оборони С-300. >>
У окупованому росіянами Криму 21 листопада викрали головну редакторку кримськотатарського дитячого журналу "Арманчыкъ" 61-річну Едіє Муслімову. >>
До довічного позбавлення волізасудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати в будівлі Керецьківської сільської ради, що на Закарпатті. >>
Касаційний господарський суд у понеділок, 19 листопада, підтримав рішення Північного апеляційного господарського суду про те, що Довженко-Центр не має права оскаржувати рішення про його реорганізацію. >>
Військовослужбовця 56 бригади Сергія Гнезділова підозрюваного в дезертирстві Київський апеляційний суд рішенням від 19 листопада залишив під вартою. >>