Шлях примирення: списками місць для ексгумації обмінялися Україна й Польща
Списками місць для пошуку та ексгумації останків жертв історичних конфліктів обмінялися Україна та Польща. >>
Могила Олександра Олеся до ексгумації. (Фото Ігоря Булиги)
Рештки відомого українського письменника Олександра Олеся примусово ексгумовані на Ольшанському кладовищі у Празі. В його могилі збираються поховати іншу людину у вівторок.
За чеськими законами, після поховання, родичі або друзі померлих мають сплачувати ренту за місце на кладовищі, розміром у 20 тисяч чеських крон на 10 років (приблизно 20 тисяч гривень — Ред.).
Як повідомляє видання «Дзеркало тижня», посилаючись на слова представників місцевої української громади, донедавна ренту за могилу Олеся сплачував, за власною ініціативою, громадянин Чехії та виходець з України Володимир Михайлишин.
Однак нещодавно Михайлишин помер, і тепер його син хоче поховати батька на могилі Олеся.
За словами українських діаспорян, перепоховання було заплановано на 12:00 3 січня 2017 року, плани щодо подальшого поховання рештків Олеся та його дружини невідомі .
Наразі могилу письменника вже розкопали. На Ольшанському кладовищі знаходяться представники укрїнської діаспори, які чекають на консула.
Президент України Петро Порошенко доручив МЗС терміново втрутитися в ситуацію, повідомив речник Святослав Цеголко через Facebook.
«Президент доручив МЗС терміново втрутитися в ситуацію щодо поховання відомого українського письменника Олександра Олеся у Чехії, а також зв'язатися з його родичами в Канаді для з'ясування можливості перепоховання його в Україні», - написав пан Цеголко у вівторок.
Нагадаємо, що Олександр Олесь помер у 1944 році.
Міністр інфорполітики Юрій Стець зазначив у коментарі виданню, що відповідні державні установи вже поінформовані про проблему і намагаються вирішити її.
МЗС України наразі ніяк не коментує ситуацію.
Олекса́ндр Іва́нович Канди́ба (1878-1944) — український письменник, поет, драматург, представник символізму. Свої твори публікував під псевдонімом Олександр Олесь. Батько поета та політичного діяча Олега Ольжича.
Творчість Олеся виразно поділяється на два періоди — в Україні (1907—1918) та в еміграції (1919—1944).
Олександр Олесь помер у Празі, невдовзі після того, як одержав повідомлення про загибель сина Олега Ольжича – активного учасника руху опору, закатованого нацистами в концтаборі Заксенгаузен.
Списками місць для пошуку та ексгумації останків жертв історичних конфліктів обмінялися Україна та Польща. >>
У Лондоні 10 січня 1863 р. почала роботу перша в світі лінія метро. >>
У Києві внаслідок російської атаки 1 січня ушкоджень зазнала будівля маєтку Лібермана в якій наразі знаходиться Національної спілки письменників України. >>
Понад 8620 уламків кораблів у португальських водах виявив підводний археолог і дослідник з Університету Нова в Лісабоні Александр Монтейро. Уламки після корабельних аварій розкидані вздовж узбережжя материкової Португалії, Азорських островів і Мадейри. >>
У День працівників дипломатичної служби України, сьогодні, 22 грудня, з ініціативи міністра закордонних справ України Андрія Сибіги МЗС представило спеціальний онлайн-портал "Дипломатичний е-Архів". >>
Партію дронів та техніки у 10 бригад і батальйонів Петро Порошенко привізна Сумщину. Вартість допомоги перевищує 40 мільйонів гривень. >>