Під Одесою бульдозером знищили виноградники "Шабо"

22:19, 26.11.2016
Під Одесою бульдозером знищили виноградники "Шабо"

Виноградники "Шабо" зрівняли з землею.

В Одеській області вночі на бульдозері знищили виноградники французького винороба Крістофа Лакарена, який виробляє вино у Шабо.

Як повідомляє Думская.net, про те, що бульдозер заїхав на територію господарства та почав викорчовувати виноград, стало відомо вранці 25 листопада.

"Дружина викликала поліцію. Склали протокол", - зазначив Лакарен, який є орендарем землі під знищеною лозою.

Те, що сталося, винороб пов'язує з бажанням забудувати землі під виноградниками. За його словами, земля перебуває в оренді у пайовиків з 2007 року на 15 років.

"Це рейдерська операція на моїй території, тому що зараз стало прибутково просто забудовувати виноградники", - заявив Лакарен, господарство якого розташоване недалеко від курорту Затока, Білогород-Дністровського та узбережжя Чорного моря..

Також він зазначив, що у нього знову почалися проблеми з контролюючими органами.

"Повний комплекс лабораторних досліджень та технолога можна було отримати у Таїровському інституті, але тепер знову вимагають свою експертизу. Це один крок вперед і три назад. А Європа - це не так. Вони знищують дрібних виробників і конкуренцію. Боюся, що через пару тижнів я можу опинитися взагалі без виноградників і мені доведеться виїхати", - відзначив Лакарен.

Крістоф Лакарен також звернувся до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана із закликом втрутитися у ситуацію. "Під час останнього перебування у Франції ви особисто зобов'язалися забезпечити безпеку французьких інвестицій, які стикаються з рейдерами. Я прошу вас втрутитися", - нашадав він главі уряду.

Як відомо, французький винороб Крістоф Лакарен понад 10 років мешкає під Одесою - у містечку Шабо. Плантації виноградників, з яких він випускає вино під торговою маркою "Шабо", частково перебувають на його землі, частково - на орендованій з 2007 року.

Саме за орендовану ділянку і тривають земельні суперечки, відзначає "Українська правда".