На мисі Фіолент окупанти поставили системи ППО, на базі відпочинку в Севастополі - вогневі точки
На мисі Фіолент у тимчасово окупованому Криму російські окупанти розмістили системи протиповітряної оборони С-300. >>
Президент Росії Володимир Путін підписав розпорядження про вихід Росії з Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС) у середу. Зауважимо, що сталося це наступного дня після того, як МКС оприлюднив попереднє розслідування прокурора, в якому окупацію Криму названо міжнародним збройним конфліктом між Україною й Росією.
Відповідне розпорядження Путіна опубліковано на порталі правової інформації. Документ було підписано у середу, 16 листопада.
Володимир Путін формально погодився прийняти пропозицію Мін'юсту Росії, яка узгоджена з іншими відомствами й Верховним судом, а також доручив повідомити генерального секретаря ООН про намір РФ вийти з договору.
Ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду означає, що злочини, вчинені громадянами країн, які його ратифікували або на їх території, будуть підсудні міжнародній інстанції в Гаазі.
Але вихід Росії з угоди щодо МКС, означає, що її вископосадовці бажають уникнути ймовірної кримінальної відповідальності на міжнародному рівні і постати перед Гаазьким трибуналом.
Тим більше, що розпорядження Путіна опубліковано наступного дня після того, як МКС оприлюднив попереднє розслідування прокурора Фату Бенсуди, в якому окупація Криму прирівнюється до міжнародного збройного конфлікту між Україною й Росією.
Також Генеральна асамблея ООН визнала Росію країною-окупантом в Автономній республіці Крим у вівторок.
Нагадаємо, що Росія підписала Римський статут у 2000 році, але так його і не ратифікувала.
Водночас, голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик вважає, що Володимира Путіна не врятує відмова Москви від участі в Римському статуті.
«Путіна це не врятує, бо для Гаазького суду все одно, з якої країни походить злочинець і чи ратифікувала вона Римський статут. Буде видано ордер на арешт, і як тільки підозрюваний опиниться на території однієї з країн, яка ратифікувала Римський статут (а таких країн зараз у світі 123), він має бути негайно заарештований і переданий в Гаагу», - написала вона на своїй сторінці у Facebook.
Міжнародний кримінальний суд (МКС) — правовий інститут, що діє постійно, в компетенцію якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності. Заснований на основі Римського статуту, прийнятого в 1998 році. Існує з липня 2002 року.
На мисі Фіолент у тимчасово окупованому Криму російські окупанти розмістили системи протиповітряної оборони С-300. >>
Російський правитель Володимир Путін поставив завдання витіснити українські сили з Курської області до 20 січня, коли має відбутися інавгурація новообраного президента США Дональда Трампа. >>
Доповідь від 2016 року, в якій оцінили, наскільки широко російські спецслужби практикують політичні вбивства за кордоном, і яка раніше була засекречена оприлюднила Національна розвідка США. >>
У окупованому росіянами Криму 21 листопада викрали головну редакторку кримськотатарського дитячого журналу "Арманчыкъ" 61-річну Едіє Муслімову. >>
До довічного позбавлення волізасудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати в будівлі Керецьківської сільської ради, що на Закарпатті. >>
Ніхто із прокурорів, котрі незаконно обвинувачували учасників Євромайдану, і жоден суддя, який їх судив, станом на зараз не притягнуті до відповідальності. >>