Вступ до Північноатлантичного Альянсу є стратегічною метою України, але всі кроки до членства мають бути виваженими. Тому влада України буде поглиблювати співпрацю з країнами-членами НАТО, а також посилювати обороноздатність держави і проводити реформи.
Про це заявив Президент України Петро Порошенко, виступаючи із щорічним посланням на відкритті сесії Верховної Ради у вівторок.
«Нашою стратегічною метою залишається вступ до НАТО. Цей дороговказ для нас непорушний, як Полярна зірка на зоряному небі. І важливо, що за 2,5 роки кількість прихильників вступу України значно зросла та вже істотно перевищує кількість противників», – сказав Порошенко.
Глава держави додав, що «в цьому питанні все ще спостерігаються суттєві відмінності між різними макрорегіонами». До того ж, за його словами, «в Альянсі теж нема консенсусу щодо членства України».
«Так, формально двері відкриті, починаючи з Бухарестського саміту 2008 року. Але ці двері сенсорні – і можуть і зачинитися при надто різкому наближенні. Тому кожен наш крок має бути виваженим, наперед прорахованим – щоб не вийшло так, як із планом членства 8 років тому», – додав Петро Порошенко.
Президент також закликав політичні сили до консолідації і єдності, бо це є «критичним питанням виживання України».
За його словами, головним завданням для влади зараз є підвищення матеріального благополуччя громадян. «Для цього нам потрібен мир, безпека і реформи», – додав Порошенко.
При цьому, глава держави запевнив, що українська армія наразі досягла високого рівня забезпечення і мотивації і здатна захистити країну від російської агресії.
За його словами, якщо б армія була у такому стані у 2014 році, «то зелені чоловічки не сунулися б у Крим і на Донбасі не було б російських військ».
«Попереду все ще багато труднощів, але випробування і перемоги здобуті величезними зусиллями і кров’ю кращих синів і доньок нашого народу всіх часів, не дає нам іншого вибору, як тільки перемога, вибору – як тільки вперед. І я впевнений – все буде добре. Слава Україні!», - сказав Президент Порошенко, завершуючи своє щорічне послання.