У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Павел Яблонський. (Фото з відкритих джерел)
Заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що Україна має вирішити питання щодо ексгумації жертв Волинської трагедії. Оскільки без розв’язання цього питання Україна не може мріяти про вступ до ЄС.
Як інформує Україна молода, про це він сказав у інтерв’ю радіо ZET.
Відповідаючи на запитання щодо ексгумації польських жертв Волинської трагедії з виявленого нещодавно поховання на місці села Пужники на Тернопільщині, Яблонський зазначив, що польська сторона працюватиме над тим, щоб це відбулося якомога швидше.
"Я завжди про це говорю і скажу ще раз: на нашу думку, без розв’язання цього питання - і багато українців це вже усвідомлюють - Україна не може мріяти про вступ до ЄС", - заявив Яблонський.
Відповідаючи на запитання, чи це є умовою підтримки Польщі щодо членства України в ЄС, польський дипломат зазначив, що "йдеться не про умови, а про реальність".
"Якщо ми хочемо бути в одній спільноті з країною, з якою маємо серйозну суперечку, то її треба розв’язати, в іншому випадку складно буде співпрацювати", - наголосив Яблонський.
Як повідомляла УМ, у липні глава польського уряду Матеуш Моравецький вшанував памʼять жертв Волинської трагедії. Він відвідав неіснуюче нині польське село Острівки у Волинській області.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>