У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Ось як на одному зі столичних заводів закінчують виготовлення Герба для щита Батьківщини-матері. (facebook.com/radiosvoboda.org)
Добігає кінця виготовлення державного герба України - Тризуба, яким планують замінити герб СРСР на щиті монументальної київської скульптури "Батьківщина-Мати".
Герб виготовляють на одному із заводів Києва.
Як інформує Україна молода, світлини з заводу оприлюднило видання "Радіо Свобода".
«Ось як на одному зі столичних заводів закінчують виготовлення Герба для щита Батьківщини-матері. Він має замістити радянські серп і молот.
Конструкцію «обварюють», потім будуть шліфувати і за близько 10 днів вона буде готова, оцінює директор заводу», - повідомляють журналісти.
Відомо, що розмір тризуба - 7,5 метри на 4,5 метри. З трьох проєктів було обрано той, у якого були виступи по краях, щоб тризуб не здавався плоским.
Раніше проєкт «Тризуб Батьківщини» презентувало Міністерстві культури та інформаційної політики
Як повідомляла «УМ», Держінспекція з архітектури та містобудування України видала дозвіл на ремонт щита "Батьківщини-Матері" в Києві.
Влада стверджує, що на оновлення монумента не будуть витрачені кошти з державного бюджету. Заміну радянського символу на український фінансує великий бізнес. Вартість проєкту — 28 млн гривень.
Згідно із заявою групи "Метінвест" від 19 липня, тризуб буде виготовлено зі сталі "Запоріжсталі", "Азовсталі" і ММК імені Ілліча. Для оновлення символу на підприємстві "Запоріжсталь" відновили марку сталі, з якої було виготовлено сам монумент.
За оцінками експертів, декомунізація «Батьківщини-матері» має завершитись до Дня Незалежності 2024 року.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>