Президент України і перша леді вшанували пам’ять Небесної Сотні

10:27, 20.02.2023
Президент України і перша леді вшанували пам’ять Небесної Сотні

Сьогодні 9-та річниця героїчно-трагічних подій Революції Гідності на столичній вулиці Інститутська. (Фото: Офіс Президента)

 

У День Героїв Небесної Сотні Президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська вшанували пам'ять активістів, які загинули під час Революції Гідності у 2014 році. Глава держави та його дружина встановили лампадки біля хреста на місці загибелі Героїв Небесної Сотні у центрі Києва.

 

Як інформує УМ, про це 20 лютого повідомили на сайті офісу президента.

 

Володимир та Олена Зеленські також вдарили у Дзвін Гідності, який було виготовлено за дорученням Президента з метою вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні. На дзвоні розміщено напис «Слава Україні! Небесній Сотні слава!».

 

У відеозверненні з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні Президент України сказав, що міцність та сила духу українців, які зараз захищають свою державу, мають в основі силу духу тих українців, які захищали спільні цінності і не здавалися на цьому шляху.

 

“Сьогодні ми вшановуємо героїв, які віддали своє життя за Україну й українців у час Революції Гідності, – Героїв Небесної Сотні. Людей різного віку та професій, різних регіонів, але однакових і справжніх цінностей. Це повага до кожної людини. Свобода і рівність. Демократія. Відкритість України до світу і поєднаність нашої держави з усією Європою. І, безумовно, це незалежність України.

 

Те, що мотивувало Майдан збиратися і захищатися. Те, що мотивує тепер боротися і звільняти нашу землю. Захищаючи Україну зараз, ми памʼятаємо, що наша міцність і сила духу базуються на міцності й силі багатьох українців, які не здавалися, які мріяли та діяли заради того, щоб Україна жила. Самостійна, вільна і сильна Україна, європейська і демократична, незалежна і цілісна”, - сказав Зеленський.

 

Президент наголосив, що українці знають, як виборювати та захищати свою свободу, і в необхідні моменти завжди стають один за одного. Це і є основою нашої єдності та зв’язку з усім світом.

 

“І жодного сумніву немає, що ми захистимо все це, що ми реалізуємо мрію українських героїв. Рабів до раю не пускають. Це сенс українського тлумачення волі. Це причина, чому на нашій землі ворога не залишиться”, - сказав Зеленський.

 

День Героїв Небесної Сотні відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 р. "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні".

 

Як повідомляла УМ, День Гідності та Свободи щороку відзначається 21 листопада в Україні.