«Кабак, табак, бардак». Світова спільнота про Моксель-Московію
Аби перемогти ворога, маємо добре його знати. >>
Таким був меморіал жертвам голодомору, встановлений у 2004 році в центрі Маріуполя, до демонтажу російськими варварами, які й влаштували майже сотню років тому в Україні геноцид нашому народу.
Окупаційна влада вранці 19 жовтня демонтувала меморіал жертвам голодомору, встановлений у 2004 році в центрі Маріуполя.
Як інформує УМ, про це повідомило 19 жовтня російське пропагандистське видання "РИА Новости".
Повідомляється, що пам'ятник демонтували за допомогою автокрана. Окупанти заявили, що граніт перероблять на будматеріали.
Пособниця окупантів, представниця центрального штабу громадської організації "Молода Республіка" Євгенія Кротова заявила, що окупанти не воюють із пам'ятниками, а прибирають символ "дезінформації на державному рівні".
Поплічник російських загарбників, завідувач кафедри Донецького національного університету, кандидат історичних наук Артем Бобровський стверджує, що голодомору в Україні не було.
За його словами, найбільше постраждала від голоду 1932-33 років зовсім не Україна і не Донбас, а Казахстан, Поволжя і Північний Кавказ.
Викладачка Приазовського державного технічного університету Ольга Шмачкова заявила, що жителям Маріуполя "не варто ятрити душі нагадуваннями про трагедії минулого".
Нагадаємо, шо пам'ятний знак жертвам голодомору встановили в 2004 році в невеликому сквері на вулиці Університетській неподалік від Драмтеатру, який знищили окупанти.
На невисокому, розділеному на дві частини прямокутному постаменті з чорного і червоного граніту зображене перетягнуте стрічкою колосся і колючий дріт – символ ГУЛАГу.
Монумент встановили в пам'ять про жертв голодомору і політичних репресій радянського тоталітарного режиму.
Як повідомляла УМ, пам'ятник Олександру Невському в Маріуполі поспіхом встановлюють окупанти.
Аби перемогти ворога, маємо добре його знати. >>
Сьогодні видатному українському військовому та громадському діячу, сотенному УПА, незламному політв’язню, кавалеру орденів «Свободи» та «За заслуги» Мирославу Симчичу виповнилося 100 років. >>
«Чому вони крадуть?» — це наративний документальний подкаст, який розповідає про вкрадені та присвоєні росіянами здобутки культурної спадщини України. >>
Верховна Рада України у 2006 році офіційно визнала Голодомор 1932–33 рр. геноцидом українського народу. >>
27 жовтня 2022 року президент рф путін виступав на засіданні Валдайського клубу. >>
Герой України, дисидент, син головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича Юрій Шухевич помер сьогодні на 89-му році життя. >>