День пам’яті Андрея Шептицького: 80 років тому помер праведник-митрополит, фото
У Львові 1 листопада 1944 р. помер Андрей Шептицький, митрополит Галицький та архієпископ Львівський, предстоятель Української греко-католицької церкви. >>
Щоб «декомунізувати» пам’ятник Щорсу, його необхідно винести з Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Монумент «дружби народів» та інші комуністичні пам’ятки були знесені в рамках декомунізації у Києві. Однак пам’ятник військовому ватажку більшовиків Миколі Щорсу демонтувати не збираються.
Щоб законно «декомунізувати» пам’ятник Щорсу, його необхідно винести з Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Однак Міністерство культури та інформаційної політики ще не зняло пам’ятник Щорсу з державного обліку.
Як інформує Україна молода, про це Мінкульт повідомив у відповіді на інформаційний запит столичного видання "Big Kyiv".
Монумент, розташований на бульварі Шевченка , мав би підпадати під декомунізацію, але захищений як пам'ятка мистецтва національного значення.
«Пам’ятник Щорсу (…) як пам’ятка монументального мистецтва національного значення занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (постанова Кабінету Міністрів України від 03.09.2009 No 928, охоронний No 260055-Н)»,—йдеться у повідомленні.
Також у Мінкульті не мають інформації щодо планів про перенесення пам’ятника на іншу локацію.
«Інформуємо, що на момент підготовки зазначеного листа, подання про перенесення зазначеної пам’ятки чи вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток України до МКІП не надходило»,– кажуть у Мінкульті.
Раніше пам’ятник Миколі Щорсу в Києві хотіли перенести в Музей монументальної пропаганди тоталітарного режиму в Каховці Херсонської області або на ВДНГ у столиці.
Потім в Українському інституті національної пам’яті пропонували перенести пам’ятник Щорсу у музей "Парк радянського періоду"на Сумщині.
У 2017 році Київрада підтримала це рішення, але мер міста Віталій Кличко не погодився з пропозицією.
Як повідомляла УМ, центральний монумент робітників у композиції Арки дружби народів нарешті демонтували у Києві. Скульптура була присвячена ще в часи СРСР так званому «об'єднанню України з росією» і є двофігурною композицією робітників — росіянина й українця.
У Львові 1 листопада 1944 р. помер Андрей Шептицький, митрополит Галицький та архієпископ Львівський, предстоятель Української греко-католицької церкви. >>
В Україні створюють документальний фільм "Грім серед ясного неба" про життя військових льотчиків. >>
Шахрайство, підробка документів, втручання у приватне життя: кримінальні провадження щодо директорки музею Л. Гасиджак та діяльність «п’ятої колони» >>
Третій рік йде кровопролитна війна в центрі Європи, якій експерти дають різні визначення. >>
Ініціативу Національного банку України (НБУ) змінити назву розмінної монети з "копійок" на "шаги". підтримує Голова Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Антон Дробович. >>
1 жовтня, коли в Україні відзначали одразу кілька свят — Покрову Пресвятої Богородиці, День захисників і захисниць України, День українського козацтва, День ветерана та інші, — було дуже велелюдно у Володарці, що на Київщині. >>