На Київщині створили VR-музей пам’яті війни

11:43, 17.05.2022
На Київщині створили VR-музей пам’яті війни

Скриншот з віртуального музею (Фото: портал Київщина.)

Віртуальний музей пам'яті війни запустили в Україні – це онлайн-проєкт, в якому показали наслідки російського вторгнення до Київської області.

 

Як інформує УМ, відповідний розділ з'явився на туристичному порталі Київщини.

 

Завдяки технології віртуальної реальності, на сайті можна пройти 3D-турами по розбомблених містах. Серед них:

 

Ірпінь;

Буча;

Гостомель;

Бородянка;

Горенка;

Стоянка.

 

"Упевнені, що після перемоги ми все відбудуємо, і Київщина знову стане місцем для життя, де кожен хотітиме мати будиночок, займатися активним туризмом, дегустувати смачну їжу від локальних фермерів чи усамітнюватися в етносадибі серед природи.

 

Але ми ніколи не зможемо забути те, що було. Саме для цього і створено "VR-музей пам’яті війни". За допомогою 3D-турів відвідувачі зможуть потрапити в жахливу реальність, яку принесла із собою війна", – зазначають на сайті проєкту.

 

Віртуальний музей створили у співпраці з  проєктом "Війна впритул". Його мета – зафіксувати руйнації, аби показати не лише цивілізованому світу, але й своїм нащадкам ціну свободи на незалежності.

 

Як повідомляла УМ, на Київщині в Бучі, яка пережила терор російських загарбників, художниця з Канади  Іванка Сіолковська замальовує квітами сліди від куль на парканах. Так вона приводить місто до тями після жахливих дій окупантів.