Україна святкує 30-ту річницю референдуму за незалежність

09:38, 01.12.2021
Україна святкує 30-ту річницю референдуму за незалежність

Україна здобула самостійність завдяки майже одностайному рішенню народу. (Фото : архіви)

В Україні, сьогодні, 1 грудня, відзначають 30-ту річницю Всеукраїнського референдуму щодо незалежності України. На ньому волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою.

 

Про це у середу нагадує Україна молода.

 

Всеукраїнський референдум щодо незалежності України відбувся 1 грудня 1991 року.

 

«Не підтримати незалежність означає підтримати залежність», – таким був головний аргумент тих, хто бачив майбутнє своєї батьківщини тільки у незалежному статусі.

 

1 грудня 1991 року 90,32% виборців дали ствердну відповідь на запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян. Зокрема, в Криму за незалежність проголосували 54,19% громадян, у Севастополі – 57,07%, у Донецькій, Луганській, Одеській та Харківській областях волю до власної держави виявили понад 80% громадян.

 

 В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях «за» проголосували більш як 95% громадян.

 

Втретє за 350 років нашої героїчної і водночас трагічної історії – від Визвольної війни середини ХVІІ століття – Україна здобула самостійність.

 

Вже наступного дня, 2 грудня 1991-го незалежність України визнали Польща і Канада, 4 грудня – Литва і Латвія.

 

 

Як повідомляла УМ, Верховна Рада проголосувала за законопроект про всеукраїнський референдум.