У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Експозиція виставки «Марія». (Фото з сайта lviv.media)
У Львівському історичному музеї минулого тижня відкрили виставку «Марія». Її створила канадська художниця українського походження Леся Марущак.
Це найвідоміша у світі виставка про Голодомор, яка була представлена у 9 країнах світу. Восени минулого року її вперше побачили українці – експозицію було розгорнуто в Національному музеї Голодомору-геноциду.
У центрі виставки — образ дівчини Марії, яка вижила під час сталінського геноциду. Марія – реальна дівчина, яка пережила Голодомор та зараз живе із родиною в Канаді, повідомляє Lviv.media. Леся Марущак познайомилася з нею випадково. Історія вже немолодої жінки настільки вразила, що та вирішила створити мистецький проєкт.
Художниця отримала дозвіл використовувати у проєкті фотографію із сімейного архіву пані Марії, проте, за бажанням героїні, вона залишається анонімною.
В образі Марії втілена пам’ять мільйонів людей, її історія — це компіляція багатьох спогадів. Роботи авторки передають емоційну та раціональну відповідь на злочин, сформовану на основі розповідей тих, хто пережив Голодомор, зазначають організатори виставки.
Виставка у Львові триватиме до 4 грудня. А далі помандрує іншими містами України. Наступними її побачать харків’яни. Загалом упродовж двох років виставка побуває щонайменше у п’яти містах України.
Всеукраїнський тур проєкту «Марія» здійснюється за фінансової підтримки Світового Конґресу Українців.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>