У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Музей Голодомору-геноциду було зачинено для відвідувачів упродовж останнього часу. (Фото: www.facebook.com/HolodomorMuseum)
У вівторок, 7 вересня, буде урочисто відкрито оновлену Залу Пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду в Києві.
Церемонія відкриття запланована на 10-ту годину ранку.
Як повідомляє «Україна молода», у зв’язку з реконструкцією та оновленням експозиції музей було зачинено для відвідувачів упродовж останнього часу.
В цей період музей можна було відвідати лише онлайн.
Як повідомляється на фейсбук-сторінці закладу, в оновленій залі буде представлено нове панорамне відео у форматі 3-Dмаппінгу, експонати та історії людей - свідків Голодомору, пов'язані з цими предметами, інтерактивні історично-інформаційні карти тощо.
Цього ж дня, 7 вересня 2021 року,відбудеться Міжнародний форум «Голодомори: пам’ятаємо, вшановуємо».Захід розпочнеться о 12:00 у Будинку профспілок України (м. Київ, Майдан Незалежності, 2).
У Музеї Голодомору форум анонсують, як «подію, що докорінно змінить уявлення суспільства про злочини комуністичного тоталітарного режиму проти української нації».
У форумі передбачається участь представників Верховної Ради та уряду України, міжнародних, громадських організацій, наукової спільноти, лідерів суспільної думки України.
Мета заходу – актуалізувати обговорення в українському суспільстві та міжнародній спільноті тему Голодомору-геноциду 1932–1933 рр., масових штучних голодів 1921–1923 рр., 1946–1947 рр.; об’єднати суспільство задля поширення правди про злочин геноциду проти українців, вчинений комуністичним тоталітарним режимом.
Під час форуму відбудуться дві панельні дискусії: «Голодомор-геноцид та масові штучні голоди 1921–1923 рр., 1946–1947 рр. як найбільші злочини комуністичного тоталітарного режиму: наукові дослідження» та «Голодомор-геноцид та масові штучні голоди 1921–1923 рр., 1946–1947 рр. як найбільші злочини комуністичного тоталітарного режиму: суспільні конотації».
Вхід на подію – за запрошеннями.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>