Деколонізація мапи України почалась: імперських назв стало на 331 менше
Нові назви отримають 4 райони, 10 міст, 56 селищ, 261 село. >>
Фахівці зняли скульптуру червоноармійця та «батьківщини-матері» і повезли до музею «Територія терору» у Львові. (Фото Радіо Свобода)
Центральна скульптурна група радянського монумента слави: бронзові фігури «батьківщини-матері» та червоноармійця, який тримає меч були демонтовані на вулиці Стрийській у Львові у п’ятницю ввечері.
Тим самим монумент слави було демонтовано остаточно.
Як інформує Україна молода, про це пишуть місцеві ЗМІ.
Зазначається, що фахівці до вечора зняли скульптуру червоноармійця та «батьківщини-матері». Після чого їх повезли до музею «Територія терору» у Львові.
«Я піднесений, бо чекав цього моменту давно, хотілося позбутися цієї русифікації. Нам цього не треба. Були демонтовані елементи з металу, якого було досить багато, а також міцний бетон був. Планували два дні працювати, а вийшло за один», – сказав будівельник Василь Луцьу коментарі Радіо Свобода.
Радянський монумент слави, згідно з оцінкою Українського інституту національної пам’яті, не підпадав під дію закону про декомунізацію, при цьому, не перебував на жодному балансі.
Саме тому Львівська міська рада з громадою мала право ухвалювати рішення щодо демонтажу, заявивши, що це символ комунізму.
Нагадаємо, що рішення про демонтаж першого елементу Монумента слави прийняв виконком міськради в лютому 2018 року. Окремі елементи монумента почали демонтовувати у грудні 2018 року. У березні 2019 з третьої спроби знесли 30-метрову стелу.
Всі елементи демонтували почергово.
До речі, за часів СРСР, цей пам’ятник називали "Монументом бойової слави Збройних сил Радянського Союзу", який встановили у травні 1970 року. Скульптурну композицію створювали відомі львівські митці Емануїл Мисько, Дмитро Крвавич і Ярослав Мотика.
На цьому місці місцева влада планує створити сквер пам'яті Героїв України.
Нові назви отримають 4 райони, 10 міст, 56 селищ, 261 село. >>
Напис на меморіальній дошці засвідчує: «У цьому будинку закликав до боротьби за Самостійну Україну Михайло Гаврилко (05.09.1882 – 1920), скульптор, поет, командант УСС, начальник штабу Сірої дивізії Армії УНР, повстанський отаман». >>
Національний банк України ініціював зміну назви розмінних монет з «копійка» на «шаг» для відновлення історичної справедливості та в межах дерусифікації. >>
Пан Ревера був активним учасником Революції Гідності. І хоч не мав військової освіти чи досвіду служби, не залишився осторонь і в 2022 році. З перших днів став до лав ЗСУ. Як оператор «пташок», ніс службу у найгарячіших місцях на лінії фронту >>
У Петровському парку, що в центрі Полтави вранці у п’ятницю, 30 серпня, розпочали перепоховання братської могили комуністів. Для цього задіяли техніку, зокрема, трактор. Плиту і огорожу перевезуть на зберігання до КП "Декоративні культури". >>
Наш геніальний гетьман Іван Мазепа досить мудро пояснив причину багатьох поразок українців: «Самі себе звоєвали!». >>