У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Прощання з жертвами комуністичного терору розпочалося з монастирського храму апостолів Петра і Павла. (Фото міськради Дрогобича)
На Львівщині, в місті Дрогобич перепоховали останки 78 людей. Їх було знайдено під час пошукових робіт у 2018 -2019 роках у колишньому тюремному саду (сьогодні приміщення Дрогобицького педуніверситету).
Людські останки лежали у 24 поховальних ямах.
Як інформує УМ, про це повідомили в пресслужбі міськради Дрогобича у четвер.
Згідно з дослідженнями пошуково-ексгумаційного центру «Доля», ці люди були в’язнями Дрогобицької тюрми у часи сталінських репресій – у 1939-1941 і у 1944-1953 роках. Переважна більшість закатована у 1944 році.
Під час антропологічної експертизи у більшості останків виявлено кульові отвори. Постріли переважно здійснювали у потилицю, стріляли зі зброї, яка тоді була в НКВС. В одному випадку людину добивали кастетом.
У ямах при людських останках знайшли ґудзики, чоботи, радянські застібки від ременів, залишки форми.
«Радянська тоталітарна окупаційна машина закатувала людей тільки за те, що вони були українцями, мали інший погляд на розвиток України. Ці люди – жертви НКВС. Серед загиблих у двох ямах віднайдені останки воїнів УПА, про що свідчить супровідний матеріал, який ми віднайшли. Мабуть, це ті воїни, які загинули у боях з НКВС чи були поранені, а потім привезені у тюрму і там закатовані. Ми відібрали матеріали, щоб потім провести дослідження і, можливо, вдасться частину ідентифікувати», – каже керівник центру «Доля» Святослав Шеремета.
Прощання з жертвами комуністичного терору розпочалося з монастирського храму апостолів Петра і Павла. Скорботна процесія вулицями Дрогобича пройшла з домовинами до площі Ринок. Тут відбулась панахида і скорботне віче.
Поховали 78 жертв НКВС на Полі Скорботи у Дрогобичі.
Нагадаємо, що 30 років тому, 14 липня 1991 року, у Дрогобичі перепоховали 486 останків людей, які були теж знайдені на території колишньої тюрми НКВС. Це були закатовані і розстріляні мешканці Дрогобича і довколишніх містечок і сіл 1939-1941 роках, більшість закатували наприкінці червня 1941 року, коли радянська влада і і війська НКВС тікали з Західної України перед приходом німецької армії.
У цей день у Дрогобицькій територіальній громаді оголосили день жалоби.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>