У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Городище на Кармалюковій горі багатошарове.
На Кармалюковій горі, що у селі Привороття Друге в Хмельницькій області, археологи виявили досі невідому оборонну стіну, яка датується 30-40-ми роками ХІІІ століття.
Як інформує УМ, про це повідомив кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Ігор Старенький.
За його словами, археологічні дослідження городища на Кармалюковій горі раніше проводили у 2019 році, а цього року їх продовжили.
«Ми перерізали всі три лінії оборони, і там є унікальні відкриття, оскільки в основі головного валу, основної лінії укріплення йде кам’яна стіна. Для періоду Русі це надзвичайно рідкісна річ. Це була оборонна стіна, яка стояла в основі головного валу, до якої примикали кліті, і поверх неї вже був насипаний вал. Вона датується 30-40 роками ХІІІ ст.», - зазначив Старенький.
Археолог додав, що за припущенням, нижньою лінією оборони городища була башта, а верхньою – замкнута лінія феодала з кам’яною основою.
Окрім того, під час розкопок знайшли розвали посуду, наконечники стріл, фрагменти кольчуги, кресало.
Як зауважив Старенький, городище на Кармалюковій горі багатошарове. Перші укріплення там датуються трипільською культурою, потім їх використовували скіфи, а згодом – у давньоруський період.
«На превеликий жаль, городище сьогодні є полігоном для досліджень чорних археологів. Воно надзвичайно сильно вибите», - додав археолог.
Археологічні дослідження на Кармалюковій горі проводили науковці Кам’янець-Подільського державного історичного музею заповідника, Кам'янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка та студенти першого курсу історичного факультету університету.
Наразі експедиція працює в селі Голосків поблизу Кам’янця-Подільського, де досліджують унікальне двошарове трипільське поселення.
Кармалюкова гора – товтра, що здіймається над поверхнею на 60 м. Її назва пов’язана з іменем народного героя Устима Кармалюка, який, за переказами, переховувався у печері на її вершині.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>