Із часів Римської імперії: в Україні знайдено унікальний артефакт – бронзову пряжку
Справжня археологічна сенсація сталася на Вінниччині — житель Жмеринського району виявив бронзову пряжку, що датується другим-третім століттям нашої ери. >>
Директор Архіву національної пам'яті Ігор Кулик біля будівлі архіву
В Україні 25 червня 2019 року офіційно з’явилася установа, яка має зібрати під своїм дахом близько 4 мільйонів документів періоду Радянського Союзу. Як і будь-який день народження, це свято викликає у нас і радість, і сум.
Як інформує УМ, про це написав директор Архіву національної пам'яті Ігор Кулик на своїй сторінці у Фейсбук.
«Радість у тому, що Україна є лідером із доступу до комуністичних архівів на всьому пострадянському просторі. Такі країни як Білорусь, Казахстан, Росія, Киргизстан та інші навіть і близько не мають таких можливостей для пошуку та роботи з документами СРСР. Більше того - це може бути небезпечним для життя та роботи громадян цих країн», - написав Ігор Кулик.
Він нагадав, що ми володіємо дійсно унікальними документами. Українцям не потрібно навіть показувати паспорт, щоб отримати їх відсканованими на електронну пошту. Саме в Архіві національної пам’яті будуть збережені всі справи часів 1917-1991 року - і доступ до них стане ще легшим та простішим.
«Водночас команда нашого Архіву вже другий рік відзначає свято народження без фінансування на реконструкцію. І це викликає сум.
Приміщення Архіву національної пам’яті на вулиці Пухівській, 7 у Києві стоїть “замороженим” із весни 2020 року. Саме тоді гроші на побудову забрали на боротьбу із коронавірусом», - із сумом додає Директор архіву.
Також зауважив, що за цей час, без належних умов і навіть без наявних документів працівники архіву допомогли тисячам людей знайти правду про їх репресованих родичів. Сотні відвідувачів побували у нас в гостях на Пухівській, 7. Міжнародні партнери висловлюють рішучу підтримку створенню Архіву національної пам’яті, ми стаємо кандидатами в члени потужних європейських організацій і підписуємо договори про співпрацю.
«Водночас держава, на превеликий жаль, не висловлює підтримку Архіву рішучими діями - фінансування не виділяється вже другий рік. Це викликає щире здивування наших європейських колег. Шокує українців, які хочуть створення Архіву і вже навіть ініціюють власний збір коштів для побудови нашої установи.
День народження - особливе свято. Кажуть, що всі побажання у цей день збуваються. І чим більше їх буде - тим більша ймовірність їхнього втілення.
Тож ми будемо дуже раді вашим привітанням і підтримці Архіву!
Собі ж, уже вкотре, бажаємо, щоб реконструкція Архіву національної пам’яті зрушила з мертвої точки. І Україна за кілька років мала установу, якою буде пишатися», - резюмував пан Кулик.
Справжня археологічна сенсація сталася на Вінниччині — житель Жмеринського району виявив бронзову пряжку, що датується другим-третім століттям нашої ери. >>
Багатий український підприємець, меценат, колекціонер, почесний громадянин міста Києва Фе́дір Арте́мійович Тере́щенко народився 20 лютого на Сумщині у містечку Глухів 1832 року. >>
З нагоди Дня Героїв Небесної сотні президент України Володимир Зеленський заявив, що вони віддали найдорожче – своє життя, щоб українці жили у вільній державі. >>
Україна відзначає День Державного Герба 19 лютого,– одного з трьох головних символів державності. >>
Москва впродовж сотень років намагається забрати древню історію України, привласнити собі величні постаті князів України-Руси, заперечує існування сильної розвинутої держави Руси за часів князя Ярослава Мудрого, яка в той час була однією з наймогутніших у Європі! >>
У віці 95 років на Івано-Франківщині помер зв’язковий Української повстанської армії Микола Негрич - він був родичем видатного сотенного Гриця Голинського. >>