У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Обкладинка книги "Галичина 1914" історика Філіпа Катаніча.
Відомий хорватський історик Філіп Катаніч став автором книги про відому битву за Галичину, яка відбулася на початку Першої світової війни у 1914 році. Дослідження історика вийшло у Хорватії на початку 2021 року.
Про це інформує Україна молода з посиланням на «Історичну правду».
На думку автора, Галичина - багата країна бідних людей, яка до середини вересня 1914 року стала могилою незліченної кількості солдатів
Хорватський історик Філіп Катаніч описує історію двох кривавих тижнів Галицької битви. У його книзі «Галичина 1914» висвітлено багато аспектів битви - від сил на місцях, залаштунків військових командувань обох сторін до тлумачення складних військових питань та історичного контексту.
Особлива увага приділяється хорватським командирам та підрозділам, які захищали Австро-Угорщину від першого удару російських сил.
Галицька битва (23 серпня – 11 вересня 1914 р.) — одна з найбільших битв Першої світової війни. У операції брали участь 3-тя, 4-та, 5-та, 8-ма, 9-та армії у складі російського Південно-Західного фронту (командувач фронтом — генерал Микола Іванов) і 4 австро-угорських армії (ерцгерцог Фрідріх, фельдмаршал Гетцендорф), а також німецька група генерала Р. Войрша.
Внаслідок цієї битви російські війська оволоділи Східною Галичиною, Північною Буковиною та вийшли до карпатських перевалів. Росіяни також вступили до Львова, Чернівців. Під час битви австро-угорські війська втратили 400 тисяч осіб, з яких 100 тисяч були полонені. Завоювання Галичини характеризувалося росіянами як завершення «справи великого князя Івана Калити».
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>