У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Марш Бандери у Києві.
Патріотичні націоналістичні організації традиційно провели марш, щоб ушанувати пам’ять Степана Бандери. Легендарний провідник ОУН і борець за незалежність України народився 112 років тому саме 1 січня.
Про це повідомляє Україна молода з посиланням на організаторів Маршу Бандери-2021, зокрема, Національний Корпус.
Зазначається, що найбільші марші за участі Нацкорпусу пройшли в Києві, Львові, Дніпрі. В Запоріжжі націоналісти влаштували автопробіг. Загалом марші в кожному місті зібрали декілька тисяч людей.
У Києві патріоти зібралися біля пам'ятника Тарасу Шевченку. Вони тримали червоно-чорні прапори, національні прапори та прапори Національного корпусу, ВО "Свобода".
Згодом учасники запалили смолоскипи й рушили до Майдану Незалежності, де акція завершилася близько 19:20.
Поліція Києва повідомила, що поліцейські та військовослужбовці Нацгвардії посилили заходи безпеки у середмісті Києва перед початком ходи. Вибухотехніки і кінологи обстежили територію на предмет виявлення підозрілих речей чи пакунків, а також супроводжували колону по маршруту руху.
Окрім цього, представники поліції діалогу та інших профільних служб проводили з учасниками заходу превентивну профілактично-роз’яснювальну роботу з метою попередження та недопущення будь-яких правопорушень.
Пізніше в поліції повідомили, що хода пройшла без порушень.
У Львові у заходах взяли участь голова Львівської ОДА Максим Козицький, керівництво обласної та міської ради, народні депутати, депутати обласної ради, представники громадськості.
Присутні поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері у Львові, виконали державний гімн України, після чого відбулося громадське віче.
Також в межах урочистостей відбулося нагородження переможців обласної премії імені Героя України Степана Бандери, яка присуджується у трьох номінаціях: громадська, політична, науково-навчальна національна державотворча діяльність. Грошова винагорода кожного з лауреатів премії становить 20 000 гривень.
Учасники акції в різних містах прочитали Молитву українського націоналіста та запалили фаєри, які символізують полум’я Ідеї.
Нагадаємо, що 1 січня в різних містах України традиційно влаштовуються смолоскипні ходи на честь Стапана Бандери.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>