У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Держтуризм обрав місто Коломию на Івано-Франківщині туристичним «магнітом». Це визнання має активізувати розвиток внутрішнього туризму.
Як передає Україна молода, про це повідомив начальник відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко.
«Влітку Держтуризм започаткував ініціативу, яка полягала в тому, щоб в кожній області облаштувати певні об’єкти, які називають туристичними «магнітами», з метою активізації внутрішнього туризму. З наших усіх пропозицій таким туристичним «магнітом» обрали місто Коломию», – каже пан Передерко.
Чиновник додав, що йдеться про облаштування оглядового майданчика на коломийській Ратуші й ремонт музею «Писанка».
«Ми очікуємо, що у 2021 році, коли буде ухвалена Державна програма розвитку туризму, обов’язково будуть включені наші пропозиції щодо цих об’єктів Коломиї», – зауважив Передерко.
До речі, у держбюджеті-2021 на розвиток туризму в Україні передбачено 100 млн грн. Левову частку цих коштів скерують на облаштування туристичних «магнітів».
Як відомо, в Коломиї розташований Музей писанкового розпису (неофіційна назва музей «Писанка») — єдиний у світі музей писанки або писанкового розпису. Урочисто заклад було відкрито 23 вересня 2000 року під час Х Міжнародного гуцульського фестивалю.
Оригінальна споруда будинку містить у собі частину пам′ятника писанці, висота якого сягає 13,5 метрів, а діаметр – 10 метрів. Тож коломийський пам′ятник – найбільша писанка у світі. Збірка музею налічує понад 12 тисяч писанок і декоративних яєць із різних регіонів України та країн світу.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>