У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Автори підручника "не визнають факту української окупації Криму і Севастополя"
Колишній депутат Верховної Ради Автономної республіки Крим, засновник "Російського блоку" Олександр Свистунов заявив, що до підручників історії півострова потрібно додати інформацію про "українську окупацію" і "російську весну"
Як інформує УМ, про це Свистунов заявив в зверненні до міністра освіти Росії Сергія Кравцова, яке оприлюднив у Facebook.
Так, сепаратист просить відкликати зі шкіл і бібліотек другу частину підручника "Історія Криму. 10 клас", оскільки, за його словами, в підручнику "відверто по-брехливому і тенденційно описана історія пострадянського періоду півострова, починаючи з 1991 року і аж до возз'єднання Криму з Росією у 2014 році".
Крім того, за словами Свистунова, автори підручника "не визнають факту української окупації Криму і Севастополя" і в ньому "відсутній опис національно-визвольної боротьби жителів півострова".
Він вважає, що новий підручник повинен бути написаний "незалежними російськими істориками", а не "багровскою професурою, що багато років плазувала перед українським режимом".
У міністерстві освіти РФ, в свою чергу, повідомили Комерсанту, що підручник розроблявся кваліфікованими фахівцями, які "спиралися виключно на діючі норми історичної освіти без будь-яких політичних пристрастей".
Один з авторів посібника також заявив виданню, що Свистунов і його прихильники не є професійними істориками і сприймають інформацію, викладену в даній книзі, "суб'єктивно, через призму свого політичного досвіду".
Як повідомляла УМ, у підручнику з української мови знайшли прикру помилку про дату заснування Києва.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>