У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Ан-2 наймасовіший одномоторний літак у світі .
73 роки тому, у 1947-му році, вперше здійнявся у небо «первісток» АНТК імені Олега Антонова Ан-2, який і досі успішно працює на благо нашої держави.
На Київському заводі № 473 в 1950 році розгорнули його серійне виробництво, після чого Ан-2 отримав прізвисько «кукурудзник». Літак був надзвичайно простим у керуванні та міг виконувати маневри на низьких швидкостях, що для інших літаків були вкрай небезпечними.
«Кукурудзник» експортувався до 26-ти країн світу. І 1957 року цю модель почали будувати в Китаї, а з 1960-го в Польщі. Літак випускається понад 70 років, він став наймасовішим одномоторним біпланом у світі. Усього з воріт авіабудівних підприємств вийшло 18 000 одиниць цих безвідмовних трударів. Деякі екземпляри експлуатувалися понад 40 років поспіль.
А через 30 років, у цей же день, 31 серпня 1977 року, з аеродрому Київського авіазаводу в Святошині вперше в повітря здійнявся антонівський військово-транспортний Ан-72. Згідно із технічним завданням кияни спроєктували фронтовий транспортний літак короткого злету та приземлення з можливістю повітряного десантування вантажів та особового складу.
Широкій публіці літак продемонстрували в 1979 році на авіасалоні в Ле Бурже. Серійне виробництво літака тривало до 2002 року. Усього було побудовано 123 літаки. Ці машини експлуатуються в різних кліматичних умовах: Арктиці, високогір’ї, засушливих районах, тропіках. Ан-72 у своєму активі має також світові рекорди для повітряних суден свого класу: максимальну висоту польоту 13410 м та швидкість 681 км/год протягом рейсу дальністю у 2000 км.
Льотчики високо цінять простоту та легкість його керування, здатність злітати по коротких смугах, високі експлуатаційні якості й надійність.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>