У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Три роки тому передбачалося, що Меморіал українським героям створять на печерських пагорбах Києва.
Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко очолив організаційний комітет, який має підготувати та провести заходи щодо створення Меморіалу українських героїв у Києві.
Як повідомляє «Україна молода», відповідне рішення ухвалив Кабмін під час засідання в середу.
"Реалізація цього рішення дасть змогу увічнити пам’ять про воїнів, які боролися за свободу, незалежність і територіальну цілісність України в протистоянні російській агресії, українських борців за незалежність XX століття, зберегти національну пам’ять про мужність і патріотизм захисників української держави", - йдеться у повідомленні уряду.
Оргкомітет має в місячний термін (до кінця червня) розробити та затвердити план заходів зі створення Меморіалу українських героїв.
Також оргкомітет має розробити концепцію Меморіалу і провести архітектурний конкурс, із подальшим визначенням місця розміщення Меморіалу в Києві.
Зауважимо, що фракція «Слуга народу» планує обрати Ольгу Стефанішину, колишню директорку урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, на посаду віце-прем’єра з євроінтеграції. Тоді як Вадим Пристайко залишить посаду в уряді і буде відряджений для роботи послом України у Великій Британії.
Саме тому, хто саме займатиметься створенням Меморіалу українських героїв на чолі оргкомітету, наразі не зрозуміло.
Зауважимо, що за часів президентства Порошенка створення Меморіалу українських героїв планувалося на печерських пагорбах, поблизу Національного музею історії України у Другій світовій війні та Києво-Печерської лаври.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>