У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Камʼяний стовп для позначення шляху на гірському перевалі у провінції Оппланд.
Цікавий для науковців гірський перевал, на якому знаходять чудово збережені стародавні речі епохи вікінгів, виявлено внаслідок танення льодовиків неподалік від олімпійської столиці 1994 року Ліллегаммера у Норвегії.
Знахідкам археологів неабияк посприяло глобальне потепління, яке призвело до інтенсивного танення льодовиків. Цей проект вони розпочали у провінції Оппланд ще у 2011 році.
Як інформує «Україна молода», нещодавно учені Ларс Пільо, Еспен Фінстад та Джеймс Барретт опублікувати результати довготривалих дослідження у науковому часописі "Antiquity".
Науковцями віднайдено більше 3000 артефактів та 450 супутніх знахідок (роги оленів, кістки коней, рештки кінського гною). Знахідки датують 300-1500 роками. Датування проведене за допомогою радіовуглецевого аналізу.
Серед знахідок – лижі, уламки саней, шкіряне взуття, плетені рукавиці, підкови, цвяхи, тростини, снігоступи. Більшість цих речей подорожні губили, викидали через поломку або позбувались у критичних ситуаціях (наприклад, при обмороженні).
Туніка.
Історично місцеві жителі використовували ці засніжені льодовики для подорожей навесні та початку літа.
Спочатку перевал був місцем, де місцеві мешканці полювали на оленів. Пізніше його стали використовувати для подорожей та торгівлі. На перевалі споруджені камʼяністовпидляпозначенняшляху.
Як вважають науковці, припинення використання перевалу повʼязанеізпогіршеннямкліматупідчасМалогольодовиковогоперіодутадобрезадокументованоїепідеміїчуми, якарізкоскоротилачисельністьнаселення.
Археологічні дослідження були профінансовані Міністерством клімату та навколишнього середовища Норвегії, директоратом культурної спадщини, радою провінції Опланд та Музеєм культурної історії Норвегії.
Як повідомляла «УМ», невідомі раніше складські приміщення знаменитого храму Рамзеса II, а також ритуальні дари, заховані в його основі перед будівлею відкрили археологи з Єгипту і США у стародавньому Абідосі.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>