У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Невже печеніги і половці нападали на московські, а не київські землі?
Президент РФ Володимир Путін вважає, що Росія свого часу пройшла серйозні випробування у протистоянні з войовничими кочовиками – печенігами і половцями. Мовляв, подолали їх, подолаємо і «коронавірусну заразу».
«Все минає і це мине. Наша країна неодноразово проходила через серйозні випробування: і печеніги її мордували, і половці, - з усім впоралася Росія. Переможемо і цю заразу коронавірусну. Разом ми все подолаємо», - пафосно заявив Путін у своєму відеозверненні до росіян.
Тим самим, господар Кремля знову зазіхнув на історичну спадщину України-Русі, адже в часи панування печенігів, а згодом і половців у Північному Причорномор’ї та Приазов’ї, Москви ще не існувало.
Після розпаду Київської Русі з половцями вели боротьбу переважно київські, чернігівські і галицько-волинські князі, а не володимиро-суздальські – чиї землі стали центром утворення майбутнього Московського князівства.
Навіть школярам відомо, що печеніги та половці існували на історичній арені переважно протягом Х-ХІІ ст. Тоді як Московське князівство утворилося лише наприкінці ХІІІ століття.
Утім, керівництву РФ не звикати привласнювати собі історію України. Тим більше, що напис "Все минає і це мине" (цими словами Путін розпочав своє звернення) було викарбувано на персні з біблійної притчі про царя Соломона.
Серед іншого, Путін також зауважив, що найближчі 2-3 тижня для Росії будуть ключовими. І похвалився, що Росія може проаналізувати і підготуватися до будь-якого варіанту розвитку подій, бо має стабільний макроекономічний стан, мінімальний державний борг, накопичені резерви та досвід подолання кризових явищ у минулі роки.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>