У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Відвідувачі Острозького замку можуть почути екскурсію, скориставшись спеціальною фонограмою.
Інноваційні проекти з діджиталізації екскурсійної справи впроваджують працівники Історико-культурного заповіднику міста Острога, що на Рівненщині.
Про це повідомляє пресслужба Рівненської облдержадміністрації.
«Екскурсійний аудіогід та англомовна версія сайту – в державному історико-культурному заповіднику міста Острога презентували інноваційні проєкти. У замку князів Острозьких тепер працює аудіогід. Він був розроблений науковими працівниками ще торік, після чого його тестували серед різних музейних відвідувачів. Інновацію створили на базі безкоштовного додатку "izi.travel", він легко встановлюється та не потребує використання спеціальних аудіо пристроїв", – йдеться у повідомленні.
Як результат, відвідувачі замку можуть почути екскурсію самостійно, скориставшись спеціальною фонограмою.
Текст для аудіогіда начитав Микола Кінах – відомий острозький режисер і актор аматорського театру. Крім того, відвідувачі можуть почути оригінальний острозький наспів XVІ століття.
Люди з вадами слуху, які не мають змоги прослухати аудіоекскурсію, натомість, можуть скористатися текстовою версією на тому ж таки мобільному телефоні.
За словами директора Державного історико-культурного заповідника міста Острога Миколи Манька, у найближчій перспективі заповідник планує впровадити англомовну та польськомовну версії аудіогіда.
В Острозі кажуть, що досвід розроблення іншомовних версій технічних новинок для екскурсійної роботи у працівників заповідника вже є. Адже напередодні Всесвітнього дня екскурсовода запрацювала англомовна версія офіційного сайту заповідника.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>