У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Історичні фестивалі вже є традиційними для Чернігова.
Відомі історичні постаті Чернігова різних епох візьмуть участь у грандіозному відкритті фестивалю Chernihiv Fest у суботу, 21 квітня. Фестиваль триватиме впродовж трьох днів.
Про це повідомили в прес-службі Чернігівської міськради у понеділок.
Зазначається, що відвідувачі заходу біля Спасо-Преображенського собору стануть свідками історичних подій доби Київської Русі XI-XII століття.
"Машина часу в дії – о 13:00 відбудеться посвята гостей фестивалю в жителів середньовічного Чернігова на Красній площі. О 13:30 – видовищна реконструкція історії зародження славетного Чернігова. Не втрачай можливості особисто познайомитися з великими князями Мстиславом та Ярославом", - йдеться в програмі фестивалю.
Зокрема, демонструватимуться запеклі середньовічні бої 3*3 у повному обладунку й "Богатирські забави": бої на подушках та перетягування канату.
До того ж програмою фестивалю передбачені майстер-класи з володіння середньовічною зброєю, з середньовічного танцю "Маразуля", бої "Майстер-Шеф", виставка «почеркушек», насичена концертну програму за участю колективів міста, фестиваль вуличної їжі.
Крім того, на відвідувачів чекають акції. Серед них – "1 квиток на двох", що передбачає відвідування музеїв міста за 1 квиток на двох 21 та 22 квітня, й безкоштовний миттєвий друк фото, розміщених у соцмережах з хештегом #chernihiv_fest.
Також у межах фестивалю стартують дводенні спортивно-туристичні перегони "SiverRace-2018", де учасники з усієї України та Білорусі випробують свої сили в змаганнях "Мульти", "Каяк" та "Байк".
У неділю, 22 квітня, відбудуться безкоштовні сімейний квест "Дізнайся таємницю древнього Валу", квест для дітей "Таємниці містичного Чернігова", унікальний тур енергетичними місцями Чернігова.
Фестиваль Chernihiv Fest триватиме на Красній площі впродовж трьох днів – з 20 до 22 квітня. Дрес-код свята – вишиванка.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>