У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Місто Ангамуко знайшли за допомогою технології LiDAR.
Археологам вдалося виявити вражаюче своїми розмірами античне місто Ангамуко в Мексиці. В ньому дослідники нарахували більше 40 тисяч фундаментів будівель.
Відкриття було зроблено вченими з Університету штату Колорадо (США) за допомогою новітніх лазерних технологій.
За півгодини їзди від міста Морелія вони досліджували місцевість за допомогою технології LiDAR, щоб вивчити стародавні володіння племені пурепеча - давніх суперників ацтеків, пише The Guardian.
Менш відомі за ацтеків пурепеча були однією з головних цивілізацій в центральній частині Мексики на початку XVI століття, до того, як європейці прибули на континент, посіявши хаос війнами і хворобами. Столицею стародавньої держави було місто Цінцунцан, розташоване на березі озера Пацкуаро в західній частині сучасної Мексики.
Використовуючи технологію LiDAR (Light Identification Detection and Ranging - виявлення, ідентифікація і визначення дальності за допомогою світла), дослідники з'ясували, що виявлене місто Ангамуко було більш як удвічі більшим Цінцунцана, хоча, ймовірно, й не було настільки густонаселеним. Місто площею 26 кв. км тисячі років тому поховав потік лави.
"Дивно, що таке величезне місто весь цей час знаходилося в серці Мексики, але ніхто про це не знав", - прокоментував знахідку археолог з Університету штату Колорадо Кріс Фішер.
За його словами, тут налічується більше 40 тисяч фундаментів будівель, що можна порівняти з кількістю будинків на острові Манхеттен (Нью-Йорк). У період розквіту - між 1000 і 1350 роками - це місто населяло понад 100 тисяч осіб.
У Ангамуко було досить незвичайне планування. Піраміди і площі були зосереджені в восьми зонах навколо міста замість традиційного розташування в центрі. Також дослідники отримали високоякісні зображення різних міських об'єктів: від пірамід і храмів до дорожніх мереж, садових зон і навіть спортивних майданчиків.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>