У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Володимир В'ятрович вважає закон про криміналізацію "бандерівської" ідеології політичним диктатом над історією в Польщі.
Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович вважає, що ухвалений польським Сеймом закон про заборону пропаганди "бандерівської" ідеології небезпечний не для України, а для Польщі.
Про це В’ятрович написав на своїй сторінці у Facebook в п’ятницю.
"Ухвалений нині у Польщі закон про "бандеризм" небезпечний не для України, а для Польщі. Це серйозний крок до згортання свободи слова і запровадження партійної цензури. Під дію закону потраплять не лише українські автори, але й польські, ті хто писали про УПА, не вважаючи її діяльність злочинною. Під цензуру потраплять твори Тожецького, Куроня, Гедройця", - наголосив В'ятрович.
Історик зазначив, щоб без свободи слова неможлива демократія. І додав: "Досвід нашого східного сусіда це довів. Не хочеться повторення цього уроку у західного".
Крім того, у коментарі Громадському радіо В'ятрович назвав польський закон про криміналізацію "бандерівської" ідеології політичним диктатом над історією в Польщі.
"У 2016 році польські політики дали однозначну оцінку польсько-українському конфлікту, назвавши його геноцидом, що був влаштований ОУН над польським населенням. І таким чином зупинили будь-які дискусії довкола питання. Зараз із запровадження кримінальної відповідальності за заперечення так званих злочинів українських націоналістів вони взагалі позбавляють можливості проводити будь-який діалог між українськими і польськими істориками", - зазначив В’ятрович.
Ще одним важливим аспектом, за словами В'ятровича, є брутальне та антиісторичне поєднання тоталітарних практик нацизму та комунізму в цьому законі з українським націоналізмом, який за Другої світової війни воював і проти нацизму, і проти комунізму. Він висловив переконання, що ухвалення цього закону є кроком до подальшого погіршення відносин України і Польщі.
Як повідомляла «УМ», 26 січня Сейм Польщі ухвалив закон щодо заборони пропаганди так званої "бандерівської ідеології". Зокрема, закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості запуску, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам’яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>