У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Ярослав Шарек звинуватив Україну в блокуванні ідентифікації загиблих у Другу світову поляків (wpolityce.pl)
Директор Польського інституту національної пам’яті Ярослав Шарек в інтерв’ю назвав винним у Волинській трагедії 1943 року Степана Бандеру та пообіцяв не замовчувати злочини УПА.
Про це він сказав польському виданню wPolityce.
За словами Ярослава Шарека, Степан Бандера неве відповідальність за так звану "Волинську різню" через те, що він був керівником УПА.
Директор Інституту нацпам’яті Польщі натякнув, що злочини Степана Бандери можна порівняти зі злочинами проти людства Сталіна та Гітлера.
"Лідер завжди несе політичну відповідальність за роботу підлеглих. Я можу навести приклади політиків, які керували тоталітарними державами і особисто не вбивали жодної людини", - сказав Ярослав Шарек.
У відповідь журналіст уточнив, чи малися на увазі Гітлер та Сталін.
"Ви самі відповіли на це питання. Я ще раз повторюю: політичний лідер, навіть якщо він особисто не вчинив злочин, несе відповідальність за злочини, вчинені від його імені", - продовжив Ярослав Шарек.
Він також додав, що Україна може сама обирати собі героїв, а Польща не диктуватиме їй, але поляки продовжать говорити про "злочини УПА".
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>