У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
На час анексії Криму скіфське золото перебувало на виставці в голландському музеї Алларда Пірсона.
Міністр культури Росії Володимир Мединський заявив, що Росія може розірвати міжмузейні відносини з Нідерландами, якщо суд Амстердама вирішить не повертати колекцію скіфського золота в музеї анексованого Криму.
Про це повідомляють російські ЗМІ у четвер.
"Якщо це рішення набуде чинності, я буду не в праві санкціонувати будь-які виставки на території країни, де створюється небезпечний прецедент вилучення культурних цінностей", — наголосив Мединський.
Він також вважає, що всі норми міжнародного права, музейного права, прецеденти, традиції знаходяться на боці кримських музеїв.
"Йде про безпрецедентне відчуження музейних цінностей. Це можна порівняти тільки з музейними розкраданнями часів італійських походів Наполеона чи фашистської агресії. Вважаю, що рішення голландського суду абсолютно політизоване, воно руйнує саму систему виставкового обміну", — переконаний урядовець держави-агресора.
Нагадаємо, що 14 грудня 2016 року окружний суд Амстердама виніс рішення, згідно з яким колекція експонатів з кримських музеїв буде повернута Україні. За даними міністра юстиції України Павла Петренка, експонати кримських музеїв мають повернутися з Нідерландів до Києва наприкінці 2017 року.
Однак у січні 2017 року музеї окупованого Росією Криму розпочали процес оскарження рішення окружного суду Амстердама щодо повернення колекції скіфського золота Україні.
На час анексії півострова скіфське золото перебувало на виставці в голландському музеї Алларда Пірсона.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>