У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Меморіал стрільцям Карпатської України на Верецькому перевалі (Ivanna Klympush / Facebook)
Посла України Андрія Дещицю викликали в МЗС Польщі через пам’ятник на честь стрільців Карпатської України із написом про "польських окупантів" на Верецькому перевалі між Львівською та Закарпатською областями.
Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на інформацію від МЗС Польщі.
На меморіалі викарбувано напис "Героям Карпатської України, розстріляними польськими та угорськими окупантами у березні 1939 року", який викликав обурення влади Польщі".
(фото "Радіо свобода")
"Заступник міністра закордонних справ Польщі висловив своє здивування у зв’язку з участю віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе та інших українських високопоставлених державних чиновників та почесного караулу Збройних сил України в урочистому відкритті меморіального комплексу на честь полеглих стрільців Карпатської Січі у Климеці на Верецькому перевалі 15 жовтня", - йдеться у повідомленні МЗС Польщі.
Там нагадують, що у 1939 році території, де була проголошена Карпатська Україна, були у складі Польщі за міжнародними договорами, укладеними по завершенню Першої Світової війни.
"Польща ніколи не окуповувала Україну. Деякі території сьогоднішньої української держави входили до складу Республіки Польща на основі міжнародного права. До тепер не було представлено жодного доказу на підтримку тези про масовий розстріл стрільців Карпатської Січі у березні 1939 року, не згадуючи вже про польську відповідальність у цьому злочині, в якому підозрюють (Польщу - Ред.)", - зазначили польські дипломати.
На відкриття меморіалу загиблим стрільцям Карпатської України побувала Віце-прем’єр Іванна Клімпуш-Цинцадзе.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>