У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Настільна гра "100 років боротьби. Українська революція 1917-1919" (УІНП)
Український інститут національної пам’яті представив до Дня захисника України настільну гру із вивчення історії національної революції 1917-1919 років для школярів.
Про це повідомляє "Радіо свобода".
Презентація відбулася у рамках фестивалю "Історія.UA. Без брому і нафталіну".
Створили гру з ініціативи Володимира В’ятровича.
"Ми вважали за потрібне зробити так, щоб важку історію (Української революції – ред.) було цікаво вчити і показати ті її моменти, які захоплюють. І я переконаний, що юні хлопці і дівчата, які візьмуться за цю гру, які почнуть її використовувати, відкриють для себе багато нового в історії: до цієї гри додано спеціальний невеличкий підручник, в якому прописано історію", – каже Вятрович.
Настільна гра розроблена українськими науковцями, вона вийшла накладом 650 примірників, які будуть передані до навчальних закладів у різних регіонах України, повідомив В’ятрович.
(фото Радіо свобода)
Фестиваль "Історія.UA. Без брому та нафталіну" – перший в Україні захід, у рамках якого науковці і громадськість обговорюють сучасні методи популяризації історії України. Фестиваль започаткував Український інститут національної пам’яті.
Завдання першого фестивалю, за словами В’ятровича – привернути увагу українців до подій сторічної давності, до подій Української революції 1917-1921 років. Окремо у рамках фестивалю обговорюють проблеми, пов’язані з 75-річчям створення Української повстанської армії, і вшанування українських героїв нинішньої гібридної війни, яку Росія веде проти України.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>