У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Ірина Ключковська біля пам'ятника депортованим українцям у Караганді. (Фото з ФБ-сторінки Ірини Ключковської)
Пам’ятник депортованим українцям встановили і освятили біля греко-католицької церкви у місті Караганда в Казахстані в неділю.
Про це написала директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з громадськістю (МІОК) Ірина Ключковська на своїй сторінці у Facebook.
"Сьогодні, 15 жовтня, у Караганді освятили пам'ятник депортованим до Казахстану українцям. Пам'ятник установлено біля греко-католицької церкви. Розп'ятий вишиваний рушник як символ розп'ятої душі нашої нації, виготовили і привезли з України. Хрест зроблено в Казахстані", - написала пані Ключковська.
За її словами, "хрест і рушник - символ єдності і неподільності українців України і українців Казахстану".
"Жодні слова не спроможні передати біль, муки, страждання наших людей. Треба приїхати і походити цією, скропленою кров'ю наших земляків, наших рідних, казахською землею, що стала страшною заручницею страшної загарбницької політики Росії, яку перетворила Московія на суцільний концтабір", - зазначає Ірина Ключковська.
Зауважимо, що у Казахстані в місті Караганда наприкінці минулого тижня пройшли заходи з вшанування 70-х роковин депортації українців та Форум мігрантів. Участь у заходах взяла українська делегація, зокрема науковці і духовенство Української греко-католицької церкви.
Всього із Західної України в 1939-1940 pp. було вислано до Сибіру, Поволжя, Казахстану та на Північ, за різними підрахунками, від 10 до 20 % населення.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>