У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Археолог демонструє амфору зі скелетами жаб у Єрусалимі.
Вчені виявили стародавнє поховання людини, поряд з яким знайшли амфору зі скелетами обезголовлених жаб під час археологічних розкопок в Єрусалимі. Вік незвичайної могили оцінюється приблизно в чотири тисячі років.
Про це повідомляє Jewish Business News.
Знахідка відноситься до так званого ханаанського періоду, тобто до середини Бронзового століття. У той час в басейні струмка Нахаль Рефаім розташовувалося кілька поселень. Археологи виявили два храми і кілька могил.
"У той час було прийнято ховати померлих разом зі свого роду "похоронним набором", який, як вважалося, буде служити померлому в потойбічному світі. Коли ми видалили камінь, який блокував відкриття гробниці, ми виявили незаймані тарілки і амфори. В одному з глечиків, на наш подив, ми знайшли купу дрібних кісток. З'ясувалося, що це, принаймні, дев'ять жаб. Цікаво, що вони були обезголовлені", - повідомили керівники розкопок Шуа Кіслевіч і Зохар Тургеман-Яффі.
На думку вчених, жаби могли використовуватися як підношення у вигляді їжі, щоб померлий зміг поїсти в потойбічному світі. Крім того, у єгиптян і у інших сусідніх народів жаби вважалися символом відродження.
В посудині з жабами також виявлені залишки фінікової пальми, котра була частиною природної флори цього регіону. Вчені вважають, що ці пальми могли бути частиною саду, в якому проходили похоронні церемонії.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>