У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Новий паспорт громадянина Польщі не міститиме зображення Меморіалу орлят у Львові.
Польща офіційно заявила про відмову від зображень у нових паспортах Меморіалу орлят у Львові та Святих воріт у Вільнюсі після відповідних протестів України та Литви.
Про це повідомив міністр МВС Польщі Маріуш Блащак, передає Onet.pl у понеділок.
"Після розгляду зауважень, які надійшли до міністерства, та рекомендацій експертів з питань, що викликали суперечки, я прийняв наступне рішення: якщо йдеться про Цвинтар львівських орлят, то замість нього була представлена постать Антося Петрикевича" - сказав міністр.
Пан Блащак нагадав, що Антось Петрикевич став наймолодшим кавалером ордену Virtuti Militari, коли у віці 13 років разом з іншими львівськими орлятами боровся за незалежність Польщі і похований на Цвинтарі орлят.
Замість зображення Святих воріт у Вільнюсі у польському паспорті має з’явитися напис з гробниці Марії Пілсудської.
Нагадаємо, польське міністерство внутрішніх справ оголосило обговорення нового дизайну польських паспортів. Серед зображень, що планували розмістити на документі: Остра Брама (Святі ворота) у Вільнюсі та львівський Цвинтар орлят.
Така ініціатива викликала протести Литви та України. Зокрема, посла Польщі в Україні Яна Пекло було викликано в МЗС України.
На неприпустимості зображення Меморіалу орлят у нових польських паспортах наголошував спікер Ради Андрій Парубій під час візиту до Польщі на минулому тижні.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>