У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
У Польщі вшановують українських воїнів УНР.
Спільна польсько-українська перемога 15 серпня 1920 року під Варшавою над армією більшовиків, що увійшла в історію під назвами Варшавська битва або “Диво над Віслою”, захистила Європу від навали більшовиків і зараз зміцнює партнерство між Україною та Польщею.
Про це йдеться в заяві Посольства України в Польщі.
“В річницю “Дива над Віслою” 15 серпня 1920 року віддаємо шану полеглим офіцерам і солдатам Української Народної Республіки а також побратимам по зброї з Війська Польського, які пліч-о-пліч захищали Європу від більшовицької навали”,- йдеться в заяві українського дипломатичного представництва у Польщі.
Як підкреслюється, українські вояки мріючи про вільну Україну не жаліли своєї крові у боротьбі за незалежну Польщу. Наголошується, шо українці пам'ятають слова маршалка Юзефа Пілсудського з 17 травня 1920 року: “Нехай живе вільна Україна!”.
“Нехай спільно пролита кров на полях битви за вашу і нашу свободу освятить і зміцнить міцне братерство між нашими дружніми народами — українським та польським”,- наголошують українські дипломати.
Варшавська битва серпня 1920 року була вирішальною в польсько-більшовицькій війні, в результаті якої Польща зуміла відстояти свою незалежність, завдавши поразки військам Радянської Росії. Союзником польських військ у цій битві були українські військові з'єднання УНР під командуванням генерал-хорунжого Марка Безручка.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>