У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
У Польщі регулярно паплюжать українські пам'ятники.
Компетентні органи України та Польщі домовилися спільно вирішити питання збереження українських та польських пам'ятників на територіях обох держав під час зустрічі, яка відбудеться у червні.
Про це повідомив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович за підсумками розмови з польським колегою на своїй сторінці у Facebook в середу.
"Про вчорашню розмову з главою польського Інституту національної пам'яті Ярославом Шареком. Найважливіше: домовилися на початку червня провести зустріч компетентних представників для вирішення питання українських та польських пам'ятників. Цим мають займатися спеціально уповноважені державні органи, а не громадські активісти чи місцева влада",- написав пан В'ятрович.
Нагадаємо, 26 квітня у Польщі націоналісти за сприяння місцевої влади розібрали пам'ятник воїнам УПА на цвинтарі у селі Грушовичі в Підкарпатському воєводстві Польщі.
Усього, за підрахунками Інституту національної пам'яті, за три роки у Польщі зруйнували або осквернили 15 українських пам'ятників, тоді як в Україні — 4 польських. Але усі вони були відновлені коштом української сторони, у той час як у Польщі не відновили жоден.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>