«Азов» взяв під дроновий контроль логістику ворога під Донецьком, фото
Усі ворожі логістичні шляхи біля окупованого Донецька взяв під контроль 1-й корпус Нацгвардії "Азов". Відтепер бійці знищуватимуть всі цілі, які рухатимуться цими напрямками. >>
У росіян на фронті катастрофа після відключення Starlink - на багатьох ділянках зупинені штурми.
Масове відключення терміналів супутникового зв’язку Starlink у підрозділах російських окупаційних військ зафіксовано на лінії фронту - це призвело до дезорганізації управління та зупинки штурмових дій на багатьох ділянках. Втрата доступу до мережі позбавила противника можливості онлайн-коригування вогню та оперативного зв’язку між підрозділами.
Як інформує УМ, про це повідомив 5 лютого ляє радник міністра оборони з технологічних напрямків Сергій "Флеш" Бескрестнов у Телеграм.
За словами експерта, ситуація зі зв’язком у лавах загарбників є критичною. Оцінюючи стан справ у ворога, Сергій Бескрестнов зазначив:
"У противника на фронтах навіть не проблема, у противника катастрофа. Все управління військами лягло. На багатьох ділянках зупинені штурмові дії".
При цьому він додав, що серед українських підрозділів труднощі виникли лише у тих, хто вчасно не надав дані щодо приватних терміналів, проте наразі триває процес обробки цих списків.
Інформацію про вихід системи з ладу підтверджують і російські пропагандистські ресурси. Журналісти The Insider зауважили, що термінали перестали працювати по всій лінії фронту, зокрема на Куп’янському напрямку.
Радник міністра оборони Сергій Стерненко наголосив, що Starlink був ключовим елементом для ворожих систем управління, оскільки його встановлювали навіть на важку бронетехніку. Він підкреслив:
"Ворог встановлював термінали навіть на танки, щоб в онлайн-режимі коригувати вогонь. Більше не буде. Це тільки початок".
На думку представників оборонного відомства, такі зміни дозволять Силам оборони України відновити перевагу у зв’язку. Як зазначив Стерненко у своєму Telegram-каналі:
"Противник повідомляє про масове відключення Starlink у російських підрозділах на фронті. Якщо це справді так, то українська армія поверне собі перевагу у зв’язку, а ворог матиме низку проблем з управлінням військами на тактичному рівні".
Нагадаємо, що дещо раніше міністр оборони України Михайло Федоров звернувся до командирів Сил оборони усіх рівнів із закликом організувати верифікацію терміналів Starlink - для цього необхідно передати всі номери терміналів Starlink через систему DELTA у "білий список".
Як повідомляла УМ, неверифіковані Starlink в Україні відключать.
Усі ворожі логістичні шляхи біля окупованого Донецька взяв під контроль 1-й корпус Нацгвардії "Азов". Відтепер бійці знищуватимуть всі цілі, які рухатимуться цими напрямками. >>
Про впровадження дроново-штурмових підрозділів, які поєднають повітряні та наземні безпілотники з піхотою в єдину систему, повідомило Міністерство оборони України. >>
Напередодні Великодня, 11 квітня, Україна та росія провели обмін полоненими, під час якого вдалося повернути 175 військових та 7 цивільних. >>
Останки 1000 загиблих осіб, які за попереднім інформуванням російської сторони можуть належати українським військовим, у четвер, 9 квітня, рф передала Україні. >>
Із часу початку «великої» війни загинуло 147 медійників, щонайменше 21 - під час виконання професійних обов'язків, а 28 українських журналістів досі залишається в полоні. >>
Триває перевірка в одній із українських військових частин через потрапляння до підрозділу близько двох тисяч мобілізованих, ймовірно не придатних до військової служби. >>