Колір надії Слободи від Хансена: у деокупованому селі почали з’являтися персикові будинки
У селі Слобода Чернігівського району почали з’являтися будинки, що примітні своїм живим персиковим кольором. >>
80% тіл, які повернуті нам із СІЗО, в’язниць і так далі, на них ми знаходимо ознаки тортур. (Фото: сайт МВС)
Документальний фільм «Повернення. Герої на щиті», презентований Міністерством внутрішніх справ України в Києві, 5 березня, став важливою подією, що розкриває залаштунки кропіткої та надважливої роботи.
Як інформує УМ, про це повідомили 5 березня на сайті МВС.
Після перегляду фільму в Міністерстві внутрішніх справ України, учасники заходу поділились враженнями та висловили свої думки щодо важливості теми репатріації тіл загиблих.
«Насправді це дуже сумний фільм, але разом з цим це фільм про людяність і професіоналізм у надзвичайно складних обставинах. Нам потрібно чесний діалог із суспільством, щоб ми розуміли, наскільки ця історія складна, і наскільки складні ці процеси», — відзначила після перегляду фільму Ольга Кобилинська, Уповноважена Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їх сімей.
У стрічці «Повернення. Герої на щиті» показані ексклюзивні кадри процесу репатріації тіл загиблих, огляду слідчими Національної поліції та роботи експертів у лабораторії МВС, зокрема під час виведення ДНК-профілю. Профільні спеціалісти розповіли про складність процесу ідентифікації невпізнаних тіл, що може тривати тижнями або навіть місяцями, і продемонстрували, як збільшуються спроможності лабораторій МВС для вирішення таких завдань.
«В сюжеті максимально відображено ті ключові етапи, які проводяться, до яких залучаються всі державні інституції та відомства», — відзначив Руслан Аббасов, заступник директора ДНДЕКЦ МВС.
«Це надзвичайно серйозна і фахова робота. Вона важлива і для суспільства, і для родин, які стикнулися з цим процесом», — підкреслив Андрій Юсов, заступник голови Координаційного штабу.
Дмитро Фінашин, радник Міністра внутрішніх справ з ветеранської політики, зазначив, що необхідно якомога більше привертати увагу до питання репатріації тіл загиблих героїв та важливості належного повернення загиблих додому.
«Підіймати питання репатріації тіл потрібно на світовому рівні, а не тільки в Україні», — підкреслив він.
Мати бійця, який загинув у Маріуполі, Віра Литвиненко, яка нині є координатором Громадської організації «Серце назовні», підкреслила, що обговорення проблемних питань репатріації та ідентифікації тіл є морально важливим для суспільства, адже дає родинам можливість гідно поховати своїх рідних.
«Для нашої спільноти це дуже важливо, тому що дуже багато родин ще ніяк не дочекаються своїх рідних додому для гідного поховання. Я дуже вдячна, що така зустріч відбулась», — сказала вона.
У свою чергу завідувачка відділом судово-медичної експертизи трупів бюро СМЕ Інни Падєй сказала: "80% тіл, які повернуті нам із СІЗО, в’язниць і так далі, на них ми знаходимо ознаки тортур. Тортури – це застосування фізичної сили, застосування певних знарядь, які, наприклад, проводять електричний струм, та й навіть позбавлення людини життєво необхідних потреб, як то їжа та медична допомога".
А представник Коордштабу Андрій Юсов зазначив: "Сам факт того, що ми обговорюємо питання повернення тіл українських цивільних громадян – це є ознака масових воєнних злочинів Росії…Серед повернутих є тіла з ознаками щонайменше порушення умов утримання і це не поодинокі випадки. Але ми дуже обережно коментуємо цю тему, оскільки родичі багатьох українських як захисників, так і цивільних, які чекають на повернення – це живі люди, і ми не повинні їх зайвий раз і безпідставно травмувати. Тому лише після проведення слідства і встановлення тих чи інших фактів можливі відповідні коментарі".
Як пояснив керівник Головного слідчого управління Нацполіції Максим Цуцкірідзе, ідентифікація тіл здійснюється в два способи: візуальний огляд тіла та ДНК-аналізом. За його словами, за зовнішніми ознакам (татуювання, шрами протези, тощо) було упізнано 4600 людей, але в той же час щодо кожного тіла проводилася ДНК-експертиза.
Як повідомляла УМ, На щиті: в Україну повернули тіла 502 полеглих Оборонців.
У селі Слобода Чернігівського району почали з’являтися будинки, що примітні своїм живим персиковим кольором. >>
Поговорив із Людмилою Пасічник, матір’ю безвісти зниклого сина. >>
Процеси над українськими генералами, особливо в умовах війни, є складним питанням, яке має як правові, так і політичні аспекти. >>
У столиці замалювали величезний мурал із портретом колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, який створила минулоріч команда скандально відомої художниці Євгенії Фуллен. >>
На Курщині оточення наших військ немає - росіяни продовжують володіти ініціативою, перевагою у піхоті, авіації та дронах, і продовжує наступ. Наші війська поступово з боями відходять на територію України. >>
У селі Білики під Кобеляками, що на Полтавщині, з’явився новий офіційно зареєстрований волонтер — 26-річний Володимир Малуха. >>