Невтішний 2024-й: десятки тисяч українців «отримали» статус зниклих безвісти
Близько 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти з початку 2024 року – це військові і цивільні. >>
Заборона «джипінгу» – без перебільшення нова сторінка нашого природоохоронного менеджменту.
Верховна Рада України 8 січня схвалила у другому читанні проєкт Закону № 11024 «Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду».
Як інформує УМ, про це 8 січня повідомили в Міндовкілля у Фейсбуці.
За відповідний законопроєкт (№ 11 024) проголосували 246 народних депутатів.
Для цього парламентарям знадобилось понад два роки: шлях до його прийняття офіційно стартував після запуску петиції «Про врегулювання джипінгу в Україні» у вересні 2022 року.
За словами міністерки захисту довкілля та природних ресурсів Світлани Гринчук, закон про заборону «джипінгу» пройшов шлях довжиною понад два роки. Його підтримало суспільство та природоохоронні організації.
«Джипінг» на заповідних територіях забруднює ґрунти, знищує рослинний світ, шкодить диким тваринам. І сьогодні прийняття цього закону є важливим кроком до європейських традицій управління природоохоронними територіями. Пересування на транспортних засобах частково залишиться лише для виконання службових обов’язків працівниками природоохоронних установ, правоохоронними органами та іншими службами», — розповіла Гринчук.
Вона також наголосила: якщо вам запропонують помилуватися краєвидами національного природного парку та використати для проїзду по природній території квадроцикл — знайте, що це незаконно.
Нагадаємо, що Київрада ще рік тому заборонила «джипінг» на територіях природно-заповідного фонду столиці. За катання у парках, заказниках і заповідниках на квадроциклах, джипах, багі, кросових мотоциклах тощо передбачені штрафи.
Як повідомляла УМ, Україна зазнала екологічних збитків від війни на 2,2 трлн грн – Міндовкілля.
Близько 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти з початку 2024 року – це військові і цивільні. >>
Словник сучасної української мови та сленгу “Мислово” обрав слово “бусифікація” словом 2024 року. Неологізм, який позначає примусову мобілізацію за прискореною процедурою, перебував в центрі суспільної уваги року, що минув. >>
До війська деякі працівники ТЦК мобілізують чоловіків заради "плану" і не дивляться на те, що вони або взагалі неспроможні воювати, або мають законне право на відстрочку. >>
"Не секрет, що президент Зеленський любить красиві жести і яскраві шоу, що піднімають його рейтинг. Одним із таких - мало стати створення 155 бригади "Анна Київська", навчання особового складу та озброєння якої забезпечувала Франція. >>
Із 2025 року зросла тривалість страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію за віком. >>
У понеділок, 30 грудня, Україна повернула 189 своїх оборонців внаслідок нового обміну військовополонених. >>