Залужний нагородив солдата-«Хижака» Руслана Зубарєва, який відбив атаку біля Сватового

14:04, 27.03.2023
Залужний нагородив солдата-«Хижака» Руслана Зубарєва, який відбив атаку біля Сватового

Безстрашний боєць 92 окремої механізованої бригади імені Івана Сірка Руслан Зубарєв отримав заслужені нагороди з рук Головнокомандувача ЗСУ. (Фото: Телеграм Головнокомандувач ЗСУ)

Золотим Хрестом нагородив Головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний солдата Руслана Зубарєва на псевдо «Хижак».

 

21-річний Зубарєв воює в складі 92 окремої механізованої бригади імені Івана Сірка. Залужний також вручив військовому нагородну зброю.

 

Як інформує УМ, про це 27 березня повідолмив Головнокомандувач ЗСУ у Телеграм.

 

«Мав честь нагородити старшого солдата 92-ї окремої механізованої бригади ім. Івана Сірка Руслана Зубарєва почесною нагрудною відзнакою «Золотий Хрест» та вручити йому заслужену нагородну зброю.

 

Руслан відбив атаку переважальних сил противника, проявив звитягу та мужність у бою. Вдячний кожному, хто боронить Батьківщину від окупанта. Слава усім захисникам України!», - написав Залужний.

 

Нагадаємо, що Руслан Зубарєв у лютому разом із напарником відбив атаку росіян на позицію в районі Сватового, знявши бій на камеру. Тоді він знищив БМП і щонайменше чотирьох окупантів.

 

У своєму телеграм-каналі він розповів, як це було: «День був максимально звичайним, нічого не віщувало нічого. Ми з напарником заступили на пост, відстояли півтори години, залишалося буквально пів години, щоб змінитися і піти відпочивати, але ми почули гул БМП-2.

 

Подумавши, що це десь далеко, я особисто все ж таки вирішив приготувати протитанкові засоби, через буквально секунд 10 до нас вийшли по рації і спробували попередити, що в наш бік рухається та сама БМП-2. Ми до ладу не зрозуміли, що нам сказали по рації, адже росіяни використовували засоби для глушення звʼязку.

 

Коли нам повторили повідомлення по рації, що до нас рухається техніка, вона вже була за 5 метрів, і почалося те, що ви всі бачили на відео. Зрештою ми відбили атаку, ті, хто зміг вижити, втекли, ну а всі інші так і лежать».

 

Як повідомляла УМ, Залужний пожертвував мільйон доларів спадку на ЗСУ.