Залужний пожертвував мільйон доларів спадку на ЗСУ

06:59, 25.01.2023
Залужний пожертвував мільйон доларів спадку на ЗСУ

На фото: Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний

Головнокомандувач Збройних сил генерал Валерій Залужний отримав щедрий подарунок від американця українського походження Григорія Степанів 1 мільйон доларів і віддав усі ці гроші на потреби української армії.


Як інформує Україна молода, про це повідомляє The New York Times.


За інформацією видання, Залужний отримав спадок від американця українського походження Григорія Степанця. Про це повідомила родина Степанців.


У січні генерал пожертвував всю отриману суму на Збройні сили України. 


Пресслужба ЗСУ також підтверджує інформацію, що Степанець дійсно залишив Залужному спадок в 1 мільйон доларів, які він перерахував на спецрахунок Нацбанку України для збору коштів на потреби армії 5 січня.


«Генерал Залужний спрямував ці гроші у повному обсязі на спецрахунок Національного банку України для збору коштів на потреби армії, що підтверджено SWIFT-повідомленням банку від 5 січня 2023 року»,— йдеться в повідомленні.


«Я все своє життя віддав Збройним Силам. І не мав жодного сумніву, що повинен робити зі спадком. Остання воля пана Григорія, очевидно, полягала в тому, щоб підтримати в моїй особі українське військо. Вдячний всім, хто допомагає Збройним Силам України. І вдячний своїй родині за розуміння»,— сказав Залужний.


Довідково біографія Степанця


Степанець народився 1938 року у Вінниці. Його батько воював у Другій світовій війні і був убитий німцями в жовтні 1941 року. Григорій з матір'ю були евакуйовані на Урал, де вони зазнали голоду та інших випробувань. Після закінчення війни вони повернулися до Вінниці.


У місті тоді так само було дуже мало їжі. Вижили лише завдяки тому, що дядько, який воював (був поранений і втратив ногу), ділився з ними військовим пайком.


Степанець закінчив середню школу і в 1956 році вступив до Московського державного університету імені М.В. Ломоносова, де отримав ступінь магістра з математики, ступінь магістра з хімії та ступінь кандидата наук з фізичної хімії. Вільно володів українською, російською, німецькою, італійською та англійською мовами.


Працюючи в Геофізичному науково-дослідному інституті в Москві, він підписав листа на підтримку дисидентів і невдовзі був звільнений радянською владою за сфальсифікованим приводом. Пізніше його переслідувало КДБ, і він не міг працювати. Подав заявку на отримання виїзної візи, але йому відмовили.


Ситуація змінилася після приходу Горбачова до влади, і він отримав дозвіл виїхати з Радянського Союзу. У 1989 році він приїхав до США і почав працювати в Microsoft у Редмонді, штат Вашингтон, розробником програмного забезпечення. Разом з іншим розробником програмного забезпечення вони винайшли патент, переданий Microsoft на декодування кодів даних змінної довжини.


Національний банк України повідомив, що у 2022 році зі спецрахунків, відкритих НБУ, на потреби оборони перераховано понад 22,3 млрд грн, для надання гуманітарної допомоги — понад 920 млн грн.


Загалом на спецрахунок Нацбанку минулого року перераховано понад 23,5 млрд грн в еквіваленті. Майже 7,9 млрд грн в еквіваленті надійшло з-за кордону в іноземній валюті: долари США, євро, фунти, канадські долари, китайські женьміньбі, японські єни, швейцарські франки, польські злоті, австралійські долари.


Гроші надходили як від громадян та підприємств України, так і від міжнародної спільноти, зокрема зі США, Великої Британії, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Польщі, Швейцарії, Норвегії, Австралії, Франції, Канади, Болгарії, Гонконгу та ще багатьох країн світу.


 Станом на 2 січня 2023 року залишок коштів на спецрахунку становив понад 1,1 млрд грн. 
 

Як повідомляла УМ, кілька днів тому Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний зустрівся з головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі у Польщі.Говорили про підтримку української армії.