Частина захисників Зміїного та Маріуполя залишаються у полоні

13:40, 13.02.2023
Частина захисників Зміїного та Маріуполя залишаються у полоні

На фото: оборонець острова Зміїний Яків Негрій, який був звільнений з російського полону

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов заявив, що частина захисників острова Зміїний, як і значна частина захисників Маріуполя та «Азовсталі», до цього часу перебувають в російському полоні. Украіна працює над їх поверненням додому.

 

Як інформує Україна молода, про це він повідомив під час брифінгу з нагоди презентації циклу з трьох документальних фільмів «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі».

 

«Справді, частина захисників Зміїного, значна частина захисників Маріуполя та Азовсталі знаходяться в рашистському полоні. Триває робота над тим, щоб кожен з них повернувся додому. Ті хлопці і дівчата, які вже повернуті, зараз проходять процес реабілітації, постізоляційного супроводу і повертаються або умовно до нормального життя, на скільки ми всі можемо жити у нормальному житті зараз, або також до боротьби і далі до виконання своїх обов’язків. Тому це справді чутлива тема», - зазначив Юсов.

 

Представник української розвідки під час презентації фільмів відзначив, що важливим принципом усіх журналістів та представників кіноіндустрії є - «Не нашкодь!». 

 

«Тут головний принцип – «не нашкодь», тому що все відбувається і продовжує відбуватися в режимі реального часу, є погляд українських журналістів, українських режисерів, міжнародних ЗМІ, які документальною продукцією показують правду. Ця правда на боці України, тому що вона на боці міжнародного, гуманітарного права, на боці історичної справедливості. І разом з тим,  дуже часто не можна показувати те, що хотіли б», - додав Юсов. 

 

Як повідомляла УМ, у понеділок відбулася презентація циклу з трьох документальних фільмів «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі», присвячених бойовим операціям за участю військовослужбовців ГУР МОУ у 2022 році. У стрічках використано ексклюзивні кадри роботи спецпризначенців та висвітлена операція на Азовсталі, Харківський наступ та звільнення острова Зміїний.  

 

Як відомо, російські війська захопили острів Зміїний у перший день повномасштабного вторгнення рф в Україну 24 лютого. Спочатку була інформація про те, що після обстрілу Зміїного з кораблів та авіації рф була зруйнована інфраструктура на острові, а зв'язок із прикордонниками втрачено. 

 

28 лютого ВМС ЗСУ повідомили, що морські піхотинці та прикордонники, яких узяли в полон російські окупанти на острові Зміїний, живі. Їх повернули з полону в листопаді. 30 червня українські військові повністю звільнили Зміїний та змусили загарбників залишити його. Міноборони рф підтвердило втечу своїх військових, назвавши це «жестом доброї волі».

 

6 грудня 2022 року охоронці кордону Ізмаїльського загону разом із родичами Героїв та громадою зустріли трьох побратимів, які перебували у російському полоні 9 місяців.