Виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк відмовилася від премії за свободу преси через росіянина Венедіктова

16:51, 06.12.2022
Виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк відмовилася від премії за свободу преси через росіянина Венедіктова

Оксана Романюк відмовилась отримувати німецьку премію за свободу слова спільно з росіянином Венедіктовим (Фото з відкритих джерел)

Виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк відмовилася отримувати премію імені Йоганна Філіпа Пальма за свободу преси і свободу друку, яку також вручили  "хорошому росіянину" ексголовреду "Ехо Москви" Олексію Венедіктову.

 

Як інформує Україна молода, про це Романюк розповіла у своєму Facebook.

 

«Організатори премії Palm Foundation написали мені ще навесні, що номінують мене спільно з Венедіктовим. Бо Україна, Росія, символізм, «обидві країни постраждали». Але я не уявляю, як би я могла фізично стати на одну сцену і розділити одну нагороду з Венедіктовим. З службовим лібералом Кремля, політтехнологом, який не раз просував кремлівську пропаганду, публічно називав Путіна своїм "єдиним начальніком", вихвалявся звязками з Лавровим, Пєсковим, і іншими функціонерами, і так далі»,– розповіла вона.

 

За словами директорки ІМІ, Венедіктову було відомо, що номінантів було двоє, і що українка відмовилася від нагороди. 

 

«Тим не менше, йому вистачило совісті піти і отримати цю премію, і розказати що він "первій рускій журналіст, которий...."))" – додала вона.

 

Романюк підкреслила, що сьогодні публічна поведінка росіян є для неї показником їхньої адекватності:

 

«Якщо російському громадянину не соромно зараз публічно розказувати про свою тяжку долю і отримувати премії, то він є тим, що ми називаємо "хорошим". Тобто банальним зверхнім імперіалістом. А якщо все ж соромно і він говорить про провину і трансформацію – тоді є шанс на якийсь діалог в майбутньому».

 

Також вона зазначила, що не має претензій до організаторів, бо «вони щиро дуже далекі від наших реалій».

 

«Ми довго листувалися з ними, і продовжуємо листуватися. Їм непросто вийти за рамки усталеної картини світу і зрозуміти те, що відбувається тут. Але я знаю що мені все ж вдалося викликати в них запитання і внутрішні дискусії. Попереду в нас ще багато роботи і багато роз'яснень, щоб розвіяти російську імперську магію»,– переконана Романюк.

 

Як повідомляє Deutche Welle, церемонія вручення премії пройшла у місті Шорндорф 4 грудня. Пояснюючи вручення премії Венедиктову, член попечительської ради Сейран Атеш сказала: «Хоча Венедиктов підтримував зв’язок із Кремлем, його позиція як журналіста ясна: він прибічник свободи».

 

Разом із росіянином, замість українки Романюк, премію також вручили Асоціації муніципальних радіо- і телестанцій Конго (CORACON), журналісти якої, за словами журі, "за зарплату, якої ледь вистачає, щоб жити далі, протистоять жорсткому насильству і гіркій бідності в Конго за допомогою інформації та освіти".

 

Як повідомляла УМ, у Польщі у Міжнародному культурному центрі в Кракові польські націоналісти зірвали зустріч із письменницею Оксаною Забужко, яку мають відзначити нагородою імені Станіслава Вінценза, яку Краківська міська рада присвоює за популяризацію культури Центральної та Східної Європи.