У бою загинув актор і воїн Яків Ткаченко із Третьої штурмової, фото
Актор театру та кіно Яків Ткаченко загинув на війні – він став на захист України ще в перші дні повномасштабного вторгнення росії. >>
Оксана Романюк відмовилась отримувати німецьку премію за свободу слова спільно з росіянином Венедіктовим (Фото з відкритих джерел)
Виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк відмовилася отримувати премію імені Йоганна Філіпа Пальма за свободу преси і свободу друку, яку також вручили "хорошому росіянину" ексголовреду "Ехо Москви" Олексію Венедіктову.
Як інформує Україна молода, про це Романюк розповіла у своєму Facebook.
«Організатори премії Palm Foundation написали мені ще навесні, що номінують мене спільно з Венедіктовим. Бо Україна, Росія, символізм, «обидві країни постраждали». Але я не уявляю, як би я могла фізично стати на одну сцену і розділити одну нагороду з Венедіктовим. З службовим лібералом Кремля, політтехнологом, який не раз просував кремлівську пропаганду, публічно називав Путіна своїм "єдиним начальніком", вихвалявся звязками з Лавровим, Пєсковим, і іншими функціонерами, і так далі»,– розповіла вона.
За словами директорки ІМІ, Венедіктову було відомо, що номінантів було двоє, і що українка відмовилася від нагороди.
«Тим не менше, йому вистачило совісті піти і отримати цю премію, і розказати що він "первій рускій журналіст, которий...."))" – додала вона.
Романюк підкреслила, що сьогодні публічна поведінка росіян є для неї показником їхньої адекватності:
«Якщо російському громадянину не соромно зараз публічно розказувати про свою тяжку долю і отримувати премії, то він є тим, що ми називаємо "хорошим". Тобто банальним зверхнім імперіалістом. А якщо все ж соромно і він говорить про провину і трансформацію – тоді є шанс на якийсь діалог в майбутньому».
Також вона зазначила, що не має претензій до організаторів, бо «вони щиро дуже далекі від наших реалій».
«Ми довго листувалися з ними, і продовжуємо листуватися. Їм непросто вийти за рамки усталеної картини світу і зрозуміти те, що відбувається тут. Але я знаю що мені все ж вдалося викликати в них запитання і внутрішні дискусії. Попереду в нас ще багато роботи і багато роз'яснень, щоб розвіяти російську імперську магію»,– переконана Романюк.
Як повідомляє Deutche Welle, церемонія вручення премії пройшла у місті Шорндорф 4 грудня. Пояснюючи вручення премії Венедиктову, член попечительської ради Сейран Атеш сказала: «Хоча Венедиктов підтримував зв’язок із Кремлем, його позиція як журналіста ясна: він прибічник свободи».
Разом із росіянином, замість українки Романюк, премію також вручили Асоціації муніципальних радіо- і телестанцій Конго (CORACON), журналісти якої, за словами журі, "за зарплату, якої ледь вистачає, щоб жити далі, протистоять жорсткому насильству і гіркій бідності в Конго за допомогою інформації та освіти".
Як повідомляла УМ, у Польщі у Міжнародному культурному центрі в Кракові польські націоналісти зірвали зустріч із письменницею Оксаною Забужко, яку мають відзначити нагородою імені Станіслава Вінценза, яку Краківська міська рада присвоює за популяризацію культури Центральної та Східної Європи.
Актор театру та кіно Яків Ткаченко загинув на війні – він став на захист України ще в перші дні повномасштабного вторгнення росії. >>
Масштабну трансформацію, яка має вплинути на ситуацію на фронті на користь України, анонсував командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий. >>
Режисер монтажу проєкту "Реальна історія" Олег Сарело загинув на фронті. >>
Агресивну реакцію воєнно-політичного оглядача групи Інформаційний спротив Олександра Коваленка в ефірі телеканалу Київ рішуче засудила українська Медіаспільнота. >>
У російському полоні загинув мер обласного міста Дніпрорудне Євгеня Матвєєв, якого загарбники викрали у березні 2022 року. >>
Дві українки потрапили до щорічного рейтингу 100 надихаючих і впливових жінок зі всього світу за версією BBC. >>